Prima pagină » National » Incident șocant! Un bărbat dat dispărut a fost găsit mort, într-un râu
Incident șocant! Un bărbat dat dispărut a fost găsit mort, într-un râu

Incident șocant! Un bărbat dat dispărut a fost găsit mort, într-un râu

10 ian. 2026, 21:40,
Redacția BZI în National

Oamenii legii au anunțat că un bărbat în vârstă de 42 de ani, care a fost dispărut vineri, a fost găsit decedat într-un râu.

În această speță, conform informațiilor apărute în spațiul public, polițiștii au deschis dosar penal, pentru ucidere din culpă.

Poliția a deschis dosar penal, pentru ucidere din culpă

Un cioban care lucra la o stână situată în apropiere de localitatea Ungureni, din județul Dâmbovița, a fost găsit decedat, a informat Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Dâmbovița.

Cadavrul bărbatului de 42 de ani a fost găsit în râul Cricovul Dulce, conform informațiilor transmise de oamenii legii.

Sâmbătă, Inspectoratul de Poliție Județean Dâmbovița au comunicat: „Din nefericire, echipajele medicale au constatat decesul bărbatului”.

„Cu ocazia examinării corpului acestuia, nu au fost identificate urme de violență sau alte leziuni, cadavrul fiind ridicat de către reprezentanții Serviciului de Medicină Legală Dâmbovița în vederea efectuării necropsiei”, au mai precizat polițiștii din cadrul IPJ Dâmbovița.

Ciobanul fusese dat dispărut vineri
Vineri, autoritățile dâmbovițene au fost sesizate cu privire la dispariția bărbatului care lucra la o stână aflată în zona localității Ungureni, din județul Dâmbovița.

După ce a fost făcută sesizare, au fost demarate operațiunile de căutare la care au participat polițiștii de la IPJ Dâmbovița, cu un câine de serviciu.

Totodată, la operațiunea de căutare au luat pare și pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Dâmbovița.

Autoritățile au efectuat căutări în zona stânei și a râului Cricovul Dulce, în apa căruia a fost găsit cadavrul bărbatului de 42 de ani.

Ulterior, polițiștii din cadrul IPJ Dâmbovița au anunțat deschiderea unui dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
Statul ia banii românilor de pe card în ianuarie 2026! Guvernul pune preț pe economiile românilor
Statul ia banii românilor de pe card în ianuarie 2026 prin Programul TEZAUR. Acesta va fi reluat pe 12 ianuarie 2026, iar prima ediție din 2026 a titlurilor de stat FIDELIS este programată să înceapă pe 16 ianuarie 2026. Statul ia banii românilor de pe card în ianuarie 2026 Statul nu intenționează să facă pauză […]
Statul ia banii românilor de pe card în ianuarie 2026! Guvernul pune preț pe economiile românilor

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
10 ianuarie 2026
10 ianuarie 2026