Prima pagină » Informații utile » Iuliana Anton, antreprenoare, licențiată în psihologie și fondatoarea școlii de IT Wantsome: „Dacă ești un om bun, probabil câștigi foarte mult în orice domeniu”

Iuliana Anton, antreprenoare, licențiată în psihologie și fondatoarea școlii de IT Wantsome: „Dacă ești un om bun, probabil câștigi foarte mult în orice domeniu”

24 iul. 2025, 13:47,
în Informații utile

Cu o experiență solidă în resurse umane și un simț profund al nevoilor umane, Iuliana Anton explică, printre altele, cum, dacă ești un om bun, probabil câștigi foarte mult în orice domeniu.

Antreprenoarea este un adevărat exemplu de curaj asumat, disciplină interioară și altruim, dar mai ales o femeie care a înțeles că schimbarea adevărată începe atunci când alegi să faci lucrurile cu sens.

Cât este de probabil să câștigi foarte mult în orice domeniu ai activa?

Iuliana Anton, antreprenoare, licențiată în psihologie și fondatoarea școlii de IT Wantsome explică ce fel de om trebuie să fii pentru a câștiga foarte bine în orice domeniu.

„Dacă ești un om bun, probabil câștigi foarte bine în orice domeniu pentru că în totdeauna banii sunt o recompensă a muncii. Ei trebuie văzuți în valoare creată și se plătește bine în IT, dar se plătește direct proporțional cu tehnicitatea profilului tău. Cu cât ești mai bun, cu cât profilul tău este mai interesant din punct de vedere tehnic, atunci se vede acest lucru în salariu, pentru că tu întorci valoare creată companiei care te angajează”, explică antreprenoarea

De asemenea, aduce în discuție și salariile de la început de drum în domeniul de IT.

„Din punctul meu de vedere salariile la început ar trebui să meargă de la 3.500 de lei în sus pentru start, pentru că de la 6 luni deja au o negociere salarială. Ei și cresc cel mai repede și cel mai mult și la 1 an salariul se duce între 5.000 și 7.000, dacă ești un om bun, pentru că progresul în companie este cel care determină creșterea de salariu” mai menționează Iuliana Anton.

Cât de important este să îți placă ceea ce faci?

Antreprenoarea expune și cât de important este să îți placă ceea ce faci.

„Banii sunt un stimulent care ține până cresc prețurile la Kaufland, omul își dorește în viață plăcere și sens, iar dacă își găsește plăcerea din a munci, nu mai muncește nicio zi în viața lui. Este foarte important să îți placă unde mergi la muncă, pentru că stai uneori la serviciu mai mult decât stai acasă. Dacă tu în loc să zici merg la serviciu, zici merg la scârbici, vei plăti cu sănătate, vei plăti cu siguranță, ședințele de psihoterapie sunt minim 200-250 de lei pe sesiune și obții rezultate în mult timp, așa că mai bine te întrebi care sunt lucrurile potrivite pentru tine, cine ești tu, ce îți dorești”, menționează Iuliana

Se mai menționează și faptul că înainte de alegerea unui drum, este foarte importantă consilierea, pentru a afla ce îți place cu adevărat și ce vei putea face cu plăcere.

„E foarte importantă această consiliere în carieră, înainte de alegerea unui drum. Spre exemplu, la Wantsome noi avem un produs gratuit, de consiliere, indiferent că urmezi programele Wantsome sau că vii doar și accesezi acest produs gratuit, tu poți să accesezi partea de claritate, să vezi dacă acest drum este pentru tine” mai spune Iuliana Anton.

Pentru a afla toate despre cum dacă ești un om bun, probabil câștigi foarte mult în orice domeniu, accesează și vizionează podcastul integral AICI.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
Scandal uriaș în Constanța! O poștăriță este acuzată că a furat pensii și alocații după ce a falsificat zeci de semnături
O poștăriță din Constanța este acuzată că a falsificat semnături pentru a încasa pensii și alocații. Prejudiciul depășește 45.000 de lei. Cazul care a șocat comunitatea din comuna Cumpăna, județul Constanța, a ieșit la iveală în luna februarie 2023, după ce mai mulți pensionari au reclamat că nu și-au primit pensiile distribuite prin intermediul Poștei […]
Scandal uriaș în Constanța! O poștăriță este acuzată că a furat pensii și alocații după ce a falsificat zeci de semnături

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
26 mai 2026
26 mai 2026
Articole similare