Babetele bârfitoare continuă rubricuța de astăzi cu o altă chestiuță de pe la noi, dar de data asta despre un dereftoraș care stă cam prost cu nervii și e cam depresiv de o bucată de vreme încoace. Cică Jonică Nestor, dereftorul de la agentura de zootehnie, amenință în disperare de o vreme încoace că își dă demisia, că-și bagă picioarele, că s-a săturat, că e greu… Da’ cică nimeni nu îl bagă în seamă, pentru că el a devenit cam ciudat în ultima vreme și spune tot felul de chestii, numai că nu se ține de cuvânt. Cică lumea îl cam ignoră și asta îl face să turbeze. Dereftorul nostru tot le zice la angajați că, până la urmă, se va ține de cuvânt, nu înainte să dea și el un „tun” pe acolo, ca tot omul pe funcție. Cine să-i mai înțeleagă și pe ăștia, domnule?!