Prima pagină » Cancan » M‏iracol la Spitalul Floreasca! Când va fi externat Mihai Constantinescu
M‏iracol la Spitalul Floreasca! Când va fi externat Mihai Constantinescu

M‏iracol la Spitalul Floreasca! Când va fi externat Mihai Constantinescu

23 oct. 2019, 10:31,
în Cancan

Starea de sănătate a lui Mihai Constantinescu se află într-o continuă evoluție favorabilă, iar familia și prietenii artistului vorbesc, în fiecare zi, despre o minune medicală. După multe luni de așteptare, veștile care sosesc dinspre Spitalul Floreasca sunt din ce în ce mai bune, iar o eventuală externare a îndrăgitului cântăreț nu mai pare doar o speranță deșartă.

Simona Secrier, soția lui Mihai Constantinescu, a declarat că acesta se află internat, în continuare, la Secția de Terapie Intensivă, însă evoluția este vizibilă și îmbucurătoare. Dacă, până acum, nu se putea discuta decât despre perspective sumbre, iată că Mihai Constantinescu se simte din ce în ce mai bine, toți cei care l-au cunoscut sperând ca, la un moment dat, să fie externat.

”Mihai este încă la Terapie Intensivă, dar, mulțumesc lui Dumnezeu, se vede că evoluează în bine. Acum trebuie să mai avem doar răbdare”, a spus Simona, conform wowbiz.ro. Fiecare gest făcut de Mihai Constantinescu este o mare bucurie pentru soția sa, iar aceasta așteaptă, cu înfrigurare, momentul în care Mihai Constantinescu va putea să rostească primele cuvinte… ”Nu vorbește, încă, dar sperăm că se va întâmpla asta cât de curând. Dar înțelege tot, reacționează la stimuli! Mă stânge de mâna când vorbesc cu el, când vrea ceva, este un lucru care ne încurajează, care ne face să fim optimiști”, a mai declarat Simona Secrier, soția lui Mihai Contantinescu.

”Progrese importante pentru el și familie”

Acum câteva zile au sosit și alte vești care au confirmat îmbunătățirea stării de sănătate a lui Mihai Constantinescu. Artistul este încă slăbit, dar evoluția este vizibilă. Surprinzător, artistul a putut să își miște mâinile și – se vorbește chiar despre o ”minune” – a reușit să bea apă singur, dintr-o cană.

”Mihai Constantinescu a făcut o serie de progese, poate minore pentru mulți, dar extrem de importante pentru el și familie. Dacă inițial și-a putut mișca mâinile, acum, a băut apă singur, din cană! E o minune! Toată lumea se roagă și speră ca lucrurile să evolueze și mai mult”, au dezvăluit surse din spital.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Criza politică se adâncește după respingerea Guvernului Veștea. Parlamentul caută soluții pentru evitarea alegerilor anticipate
Respingerea Guvernului Veștea amplifică criza politică, însă analiștii consideră că alegerile anticipate rămân improbabile. România traversează o nouă perioadă de incertitudine politică după ce Guvernul propus de Adrian Veștea nu a reușit să obțină votul de încredere al Parlamentului. Deși eșecul Executivului deschide teoretic posibilitatea organizării unor alegeri anticipate, analiștii citați de Reuters consideră că […]
Criza politică se adâncește după respingerea Guvernului Veștea. Parlamentul caută soluții pentru evitarea alegerilor anticipate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
23 iunie 2026
23 iunie 2026