Prima pagină » Cancan ultimă oră » Maria Ghiorghiu face o profeție care zguduie România! Ce se va întâmpla
Maria Ghiorghiu face o profeție care zguduie România! Ce se va întâmpla

Maria Ghiorghiu face o profeție care zguduie România! Ce se va întâmpla

27 apr. 2025, 19:20,
Redacția BZI în Cancan ultimă oră

Celebra Maria Ghiorghiu face o previziune infiorătoare despre România chiar pe blogul său.

Mesajul Mariei pentru români:

Dragii mei,

In aceasta dupa amiaza, chiar daca eram preocupata cu alte treburi prin casa, aud un glas care spune asa:
„Vin Cascadele cu apa!”

Moment in care, vad de parca as fi avut ochi si-n crestetul capului,vad un Cer plin de nori negri si grosi, denși.

Un nor se rupe in doua, precum am rupe o paine in doua, iar de dupa nor, vad un Cer alb senin si stralucitor, iar aici, in Cerul divin, in Cerul din Cer,era Chipul Mantuitorului Iisus Hristos.

Doar dupa acest nor alb stralucitor se afla MANTUITORUL IISUS HRISTOS,in rest tot Cerul era plin de nori negri.

Dragii mei, trebuie s-avem mare grija, acolo unde adeseori se produc inundatii grave datorita ploilor torentiale.

Este mai usor ca sa prevenim,decat sa reparam ceea ce ar urmaa dupa ploile torentiale.

Daca oamenii nu ar fi taiat Padurile,daca nu ar fi lasat golasi Muntii Romaniei,aceste dezastre nu ar fi putut fi evitate.
Si mai mult chiar,nici Ursii n-ar fi coborat printre casele oamenilor.

Asadar dragilor, devastarea Mediului inconjurator, duce la astfel de fenomene nedorite.

Mantuitorul nostru bland si Bun,IISUS HRISTOS ne cheama la EL si nu ne cere decat sa-L iubim,sa ne inchinam Lui si Maicii Sale si a noastra a tuturor, si nu in ultimul rand, sa ne iubim unii pe altii ,si niciodata sa nu ne dusmanim,sa nu ne facem rău unii altora.

Iata dragilor, puterea Dragoste prin Epistola întâi către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel – Capitolul 13.

1. De aş grăi în limbile oamenilor şi ale îngerilor, iar dragoste nu am, făcutu-m-am aramă sunătoare şi chimval răsunător.
2. Şi de aş avea darul prorociei şi tainele toate le-aş cunoaşte şi orice ştiinţă, şi de aş avea atâta credinţă încât să mut şi munţii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt.

3. Şi de aş împărţi toată avuţia mea şi de aş da trupul meu ca să fie ars, iar dragoste nu am, nimic nu-mi foloseşte.

4. Dragostea îndelung rabdă; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieşte, nu se laudă, nu se trufeşte.

5. Dragostea nu se poartă cu necuviinţă, nu caută ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeşte răul.

6. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr.

7. Toate le suferă, toate le crede, toate le nădăjduieşte, toate le rabdă.

8. Dragostea nu cade niciodată. Cât despre prorocii – se vor desfiinţa; darul limbilor va înceta; ştiinţa se va sfârşi;

9. Pentru că în parte cunoaştem şi în parte prorocim.

10. Dar când va veni ceea ce e desăvârşit, atunci ceea ce este în parte se va desfiinţa.

11. Când eram copil, vorbeam ca un copil, simţeam ca un copil; judecam ca un copil; dar când m-am făcut bărbat, am lepădat cele ale copilului.

12. Căci vedem acum ca prin oglindă, în ghicitură, iar atunci, faţă către faţă; acum cunosc în parte, dar atunci voi cunoaşte pe deplin, precum am fost cunoscut şi eu.

13. Şi acum rămân acestea trei: credinţa, nădejdea şi dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea.

Si tot cu dragoste, Maria.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
Se dau 500 lei în plus la pensie, în aprilie 2026! Cine va beneficia de acești bani!
Vești importante pentru milioane de pensionari din România. Se dau 500 lei în plus la pensie, în aprilie 2026. Astfel, statul acordă un ajutor financiar suplimentar, chiar înainte de Paște. Este vorba despre sume cuprinse între 300 și 500 de lei, însă cei mai avantajați sunt pensionarii cu venituri mici, care pot primi 500 de […]
Se dau 500 lei în plus la pensie, în aprilie 2026! Cine va beneficia de acești bani!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
24 martie 2026
24 martie 2026