Prima pagină » National » Marian Godină, reacție adversă la vaccinul COVID-19. „M-am băgat în pat, bucuros că nu am niciun simptom…”

Marian Godină, reacție adversă la vaccinul COVID-19. „M-am băgat în pat, bucuros că nu am niciun simptom…”

26 feb. 2021, 09:26,
în National

Celebrul polițist Marian Godină a avut o reacție adversă la vaccinul împotriva COVID-19. Într-o postare pe pagina sa personală de Facebook acesta a povestit că s-a imunizat miercuri dimineață, iar simptomele au început să apară noaptea.

Simptomele pe care le-a întâlnit acesta au fost senzațiile de frig, transpirația abundentă, durerile de cap mușchi și articulații. Din cauza acestora polițistul nu a putut închide un ochi toată noaptea.

Marian Godină, reacție adversă la vaccinul COVID-19

Marian Godină s-a confruntat cu o serie de reacții adverse în urma vaccinului împotriva COVID-19 pe care acesta și l-a făcut chiar de Dragobete. Polițistul a povestit totul într-o postare de pe pagina sa personală de Facebook.

„Aseară m-am băgat în pat, bucuros că nu am niciun simptom după vaccinul pe care îl făcusem dimineață. Chiar înainte să ațipesc, am simțit că mi se face frig. Dar frig. Atât de frig că mi-am luat o bluză groasă și tot tremuram sub plapumă. Capul mă durea și el destul de tare, mușchii și articulațiile la fel. Până pe la 5 nu am reușit să dorm, iar de la 5 la 8 am dormit în reprize pentru că am schimbat vreo patru tricouri. Acum mă mai doare puțin capul, umărul cu vaccinul și cred că mai am puțină febră”, a scris Godină pe Facebook.

Circa 5000 de persoane au acuzat reacții adverse de la începutul campaniei de vaccinare. Comitetului Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva COVID-19 anunță că în ultimele 24 de ore, la nivel național au fost vaccinate 28.217 de persoane, astfel că numărul total al celor care au primit vaccinul anti-coronavirus în România se apropie de 855.097 de persoane.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 193 de reacţii adverse, cele mai multe la vaccinul AstraZeneca – 142, 44 la cel de la Pfizer şi 7 la vaccinul Moderna.

„Menţionăm că 14 reacţii adverse sunt în curs de investigare”, a arătat CNCAV.

De la debutul campaniei de vaccinare, 27 decembrie 2020, au fost imunizate 855.097 de persoane (243.544 de persoane cu o doză şi 611.553 de persoane cu două doze). De asemenea, au fost raportate 4.769 de reacții adverse.

Marian Godină a fost suspect de COVID-19

Celebrul polițist Marian Godină a avut o reacție adversă la vaccinul împotriva COVID-19.  În luna octombrie a anului trecut, polițistul a anunțat pe pagina să personală de Facebook că este suspect de COVID-19.

„Colegul meu, cel cu care îmi petrecusem 24 de ore, a luat o gură din cafea, s-a uitat lung în cană, apoi a mai luat o gură. Nu simțea niciun gust. Nici miros nu avea. S-a testat sâmbătă, iar rezultatul testului a venit luni. Pozitiv.

Seara m-au sunat de la DSP și m-au anunțat că voi rămâne la domiciliu 14 zile din ziua contactului. Momentan sunt bine, nu am niciun simptom. E amuzant, totuși, când mă sună Poliția să ies la poartă”, a scris Marian Godină, pe pagina sa de Facebook.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
13 decembrie 2025
13 decembrie 2025
Articole similare
Noi controale ale polițiștilor rutieri în traficul din Iași. Iată cine au fost cei vizați
02:00
Noi controale ale polițiștilor rutieri în traficul din Iași. Iată cine au fost cei vizați
Un medic din Iași vorbește despre cazurile de lepră confirmate în România. Dr. Florin Roșu: „Situația actuală nu este una cu risc pentru populație”
02:00
Un medic din Iași vorbește despre cazurile de lepră confirmate în România. Dr. Florin Roșu: „Situația actuală nu este una cu risc pentru populație”
DSVSA Iași a dat primele amenzi înainte de sărbători. Inspectorii și-au pus mâinile în cap când au văzut produsele pe jos și că lipsesc documente
02:00
DSVSA Iași a dat primele amenzi înainte de sărbători. Inspectorii și-au pus mâinile în cap când au văzut produsele pe jos și că lipsesc documente
Pe această stradă din Iași, regulile de circulație sunt ignorate zilnic! Polițiștii au ridicat zeci de mașini, însă problema persistă: „Majoritatea aparțin studenților”
02:00
FOTO Pe această stradă din Iași, regulile de circulație sunt ignorate zilnic! Polițiștii au ridicat zeci de mașini, însă problema persistă: „Majoritatea aparțin studenților”
Apicultorii din Iași s-au săturat de măsurile luate împotriva lor: „Noi vrem să fim lăsați în pace. Politicienii au o problemă cu noi”
02:00
Apicultorii din Iași s-au săturat de măsurile luate împotriva lor: „Noi vrem să fim lăsați în pace. Politicienii au o problemă cu noi”
Investitorii din Iași încep să câștige procesele împotriva primăriei! Denisa Ionașcu, secretarul general, vinovată de haosul din urbanism
02:00
FOTO Investitorii din Iași încep să câștige procesele împotriva primăriei! Denisa Ionașcu, secretarul general, vinovată de haosul din urbanism
Gaborul încalcă ordinul de protecție?
02:00
Gaborul încalcă ordinul de protecție?
După ani de așteptări, primăria intervine pe strada Văleni! Drumul va fi închis până la finalul anului. Mihai Chirica: „Rețeaua de canalizare este funcțională, dar sunt convins că nu pentru multă vreme”
02:00
FOTOVIDEO După ani de așteptări, primăria intervine pe strada Văleni! Drumul va fi închis până la finalul anului. Mihai Chirica: „Rețeaua de canalizare este funcțională, dar sunt convins că nu pentru multă vreme”
Locatarii unui bloc din centrul Iașului sunt terifiați după ce un afacerist a cumpărat un teren în apropiere. Ce construcție plănuiește noul proprietar
02:00
FOTO Locatarii unui bloc din centrul Iașului sunt terifiați după ce un afacerist a cumpărat un teren în apropiere. Ce construcție plănuiește noul proprietar
Dr. Liviu Stafie, directorul DSP Iași, prima reacție cu privire la situația de la Spitalul de Copii „Sfânta Maria” din Iași
01:06
FOTO Dr. Liviu Stafie, directorul DSP Iași, prima reacție cu privire la situația de la Spitalul de Copii „Sfânta Maria” din Iași