Prima pagină » Local » Meci de totul sau nimic în Copou! Poli Iași – UTA Arad în Superligă – FOTO, UPDATE

28 apr. 2024, 18:25, 1 ,
în Local

Politehnica Iași dispută o partidă extrem de importantă pentru evitarea retrogradării.

UPDATE: Minutul 1 , începe meciul! Poli Iași are lovitura de start!

Minutul 7 Poli Iași presează și câștigă un corner.

Minutul 17 , Alin Roman expediază primul şut pe poartă al meciului.

Minutul 45, șut puternic de la 30 de metri a lui Marchioni, dar portarul reține.

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0-0. Iașul a fost mai periculoasă în atac, însă portarul arădenilor a reuşit să scoate câteva şuturi. Lumea s-a adunat în număr mare la stadion şi vrea să vadă o victorie.

Minutul 51, Poli Iași presează şi a avut trei şanse de gol. Tot stadionul a început să cânte pentru Iași.

Minutul 54, Bordeianu şutează puternic, mingea trece la o palmă de transversală.

Minutul 58, stadionul a amuțit la ocazia celor de la UTA, din fericire Ispas a respins în ultimul moment.

Minutul 62, gol UTA Arad.

Minutul 70, penalty pentru Poli Iași, însă arbitrul anulează după verificarea VAR.

Minutul 81, la meci sunt 5400 de spectatori, însă scorul rămâne 1-0 pentru Arad.

Minutul 84, oaspeţii înscriu încă o dată şi duc scorul la 2-0.

Minutul 90+7, final în Copou. UTA câştiga cu 2-0, iar Poli Iaşi rămâne la retrogradare.

Știre inițială:

Adversarii au un obiectiv total opus şi vor să câștige play-off-ul. Ieșenii au nevoie de cele 3 puncte astăzi pentru a scăpa din zona roșie a clasamentului. Jucătorii şi arbitrii au avut tricouri speciale pentru susţinerea persoanelor cu autism.