Local

Poli Iaşi începe noul sezon din Liga I de fotbal, acasă, împotriva echipei Chindia Târgoviște

Publicat: 13 aug. 2020
Poli Iaşi începe noul sezon din Liga I de fotbal, acasă, împotriva echipei Chindia Târgoviște

Liga Profesionistă de Fotbal a stabilit, astăzi, 13 august 2020, programul sezonului 2020 – 2021 al Ligii 1. Astfel, Politehnica Iași va juca în prima etapă pe teren propriu cu Chindia Târgoviște. În a doua rundă se va deplasa la Botoșani, pentru derby-ul moldav.

În ceea ce privește etapa a 3-a, jucătorii lui Daniel Pancu vor întâlni în Copou formația Gaz Metan Mediaș, Poli deplasânud-se mai apoi la Arad, pentru meciul cu UTA. După aceste etape, vor urma două meciuri cu pretendente la titlu, FCSB acasă și Craiova în Bănie.

Programul sezonului 2020/2021 din Liga 1:

TUR

Etapa 1:

Clinceni – CFR Cluj
Dinamo – Hermannstadt
Poli Iaşi – Chindia
FC Argeş – FC Botoşani
FC Voluntari – Gaz Metan
Viitorul – UTA
Astra – FCSB
Sepsi – Craiova

Etapa 2:

Hermannstadt – Clinceni
Chindia – Dinamo
FC Botosani – Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş – FC Argeş
UTA Arad – FC Voluntari
FCSB – Viitorul
U Craiova – Astra Giurgiu
CFR Cluj – Sepsi

Etapa 3:

Clinceni – Chindia
Dinamo – FC Botosani
Poli Iaşi – Gaz Metan Mediaş
FC Argeş – UTA Arad
FC Voluntari – FCSB
Viitorul – U Craiova
Astra Giurgiu – Sepsi
CFR Cluj – Hermannstadt

Etapa 4:

FC Botosani – Clinceni
Gaz Metan Mediaş – Dinamo
UTA Arad – Poli Iaşi
FCSB – FC Argeş
U Craiova – FC Voluntari
Sepsi – Viitorul
Chindia – Hermannstadt
Astra Giurgiu – CFR Cluj

Etapa 5:

Clinceni – Gaz Metan Mediaş
Dinamo – UTA Arad
Poli Iaşi – FCSB
FC Argeş – U Craiova
FC Voluntari – Sepsi
Hermannstadt – FC Botosani
Viitorul – Astra Giurgiu
CFR Cluj – Chindia

Etapa 6:

UTA Arad – Clinceni
FCSB – Dinamo
U Craiova – Poli Iaşi
Sepsi – FC Argeş
Gaz Metan Mediaş – Hermannstadt
Astra Giurgiu – FC Voluntari
FC Botosani – Chindia
Viitorul – CFR Cluj

Etapa 7:

Clinceni – FCSB
Dinamo – U Craiova
Poli Iaşi – Sepsi
Hermannstadt – UTA Arad
FC Argeş – Astra Giurgiu
Chindia – Gaz Metan Mediaş
FC Voluntari – Viitorul
CFR Cluj – FC Botosani

Etapa 8:

U Craiova – Clinceni
Sepsi – Dinamo
FCSB – Hermannstadt
Astra Giurgiu – Poli Iaşi
UTA Arad – Chindia
Viitorul – FC Argeş
Gaz Metan Mediaş – FC Botosani
FC Voluntari – CFR Cluj

Etapa 9: 

  • Clinceni – Sepsi
  • Hermannstadt – U Craiova
  • Dinamo – Astra Giurgiu
  • Chindia – FCSB
  • Poli Iaşi – Viitorul 
  • FC Botosani – UTA Arad
  • FC Argeş – FC Voluntari
  • CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Etapa 10: 

  • Astra Giurgiu – Clinceni
  • Sepsi – Hermannstadt
  • U Craiova – Chindia
  • Viitorul – Dinamo
  • FCSB – FC Botosani
  • FC Voluntari – Poli Iaşi 
  • UTA Arad – Gaz Metan Mediaş
  • FC Argeş – CFR Cluj

Etapa 11: 

  • Clinceni – Viitorul
  • Hermannstadt – Astra Giurgiu
  • Chindia – Sepsi
  • FC Botosani – U Craiova
  • Dinamo – FC Voluntari
  • Gaz Metan Mediaş – FCSB
  • Poli Iaşi – FC Argeş 
  • CFR Cluj – UTA Arad

Etapa 12: 

  • FC Voluntari – Clinceni
  • Viitorul – Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – Chindia
  • Sepsi – FC Botosani
  • U Craiova – Gaz Metan Mediaş
  • FC Argeş – Dinamo
  • FCSB – UTA Arad
  • Poli Iaşi – CFR Cluj

Etapa 13: 

  • Clinceni – FC Argeş
  • Hermannstadt – FC Voluntari
  • Chindia – Viitorul
  • FC Botosani – Astra Giurgiu
  • Gaz Metan Mediaş – Sepsi
  • UTA Arad – U Craiova
  • Dinamo – Poli Iaşi 
  • CFR Cluj – FCSB

Etapa 14: 

  • Poli Iaşi – Clinceni 
  • FC Argeş – Hermannstadt
  •  FC Voluntari – Chindia
  • Viitorul – FC Botosani
  • Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaş
  • Sepsi – UTA Arad
  • U Craiova – FCSB
  • Dinamo – CFR Cluj

Etapa 15: 

  • Clinceni – Dinamo
  • Hermannstadt – Poli Iaşi 
  • Chindia – FC Argeş
  • FC Botosani – FC Voluntari
  • Gaz Metan Mediaş – Viitorul
  • UTA Arad – Astra Giurgiu
  • FCSB – Sepsi
  • CFR Cluj – U Craiova

RETUR

Etapa 16

  • CFR Cluj – Clinceni
  • Hermannstadt – Dinamo
  • Chindia – Poli Iași
  • FC Botoșani – FC Argeș
  • Gaz Metan – FC Voluntari
  • UTA Arad – Viitorul
  • FCSB – Astra Giurgiu
  • U Craiova – Sepsi

Etapa 17

  • Clinceni – Hermannstadt
  • Dinamo – Chindia
  • Poli Iași – Botoșani
  • FC Argeș – Gaz Metan
  • FC Voluntari – UTA Arad
  • Viitorul – FCSB
  • Astra Giurgiu – U Craiova
  • Sepsi OSK – CFR Cluj

Etapa 18

  • Chindia – Clinceni
  • Botoșani – Dinamo
  • Gaz Metan – Poli Iași
  • UTA Arad – FC Argeș
  • FCSB – Voluntari
  • U Craiova – Viitorul
  • Sepsi OSK – Astra Giurgiu
  • Hermannstadt – CFR Cluj

Etapa 19

  • Clinceni – Botoșani
  • Dinamo – Gaz Metan
  • Poli Iași – UTA Arad
  • FC Argeș – FCSB
  • Voluntari – U Craiova
  • Viitorul – Sepsi
  • Hermannstadt – Chindia
  • CFR Cluj – Astra Giurgiu

Etapa 20

  • Gaz Metan – Academica Clinceni
  • UTA Arad – Dinamo
  • FCSB – Poli Iași
  • U Craiova – FC Argeș
  • Sepsi OSK – Voluntari
  • Botoșani – Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – Viitorul
  • Chindia – CFR Cluj

Etapa 21

  • Clinceni – UTA Arad
  • Dinamo – FCSB
  • Poli Iași – U Craiova
  • FC Argeș – Sepsi OSK
  • Hermannstadt – Gaz Metan
  • Voluntari – Astra Giurgiu
  • Chindia – FC Botoșani
  • CFR Cluj – Viitorul

Etapa 22

  • FCSB – Clinceni
  • U Craiova – Dinamo
  • Sepsi – Poli Iași
  • UTA Arad – Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – FC Argeș
  • Gaz Metan – Chindia
  • Viitorul – Voluntari
  • Botoșani – CFR Cluj

Etapa 23

  • Clinceni – U Craiova
  • Dinamo – Sepsi
  • Hermannstadt – FCSB
  • Poli Iași – Astra Giurgiu
  • Chindia – UTA Arad
  • FC Argeș – Viitorul
  • Botoșani – Gaz Metan
  • CFR Cluj – Voluntari

Etapa 24

  • Sepsi OSK – Clinceni
  • U Craiova – Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – Dinamo
  • FCSB – Chindia
  • Viitorul – Poli Iași
  • UTA Arad – FC Botoșani
  • FC Voluntari – FC Argeș
  • Gaz Metan – CFR Cluj

Etapa 25

  • Clinceni – Astra Giurgiu
  • Hermannstadt – Sepsi
  • Chindia – U Craiova
  • Dinamo – Viitorul
  • FC Botoșani – FCSB
  • Poli Iași – Voluntari
  • Gaz Metan – UTA Arad
  • CFR Cluj – FC Argeș

Etapa 26

  • Viitorul – Clinceni
  • Astra Giurgiu – Hermannstadt
  • Sepsi – Chindia
  • U Craiova – Botoșani
  • Voluntari – Dinamo
  • FCSB – Gaz Metan
  • FC Argeș – Poli Iași
  • UTA Arad – CFR Cluj

Etapa 27

  • Clinceni – Voluntari
  • Hermannstadt – Viitorul
  • Chindia – Astra Giurgiu
  • Botoșani – Sepsi
  • Gaz Metan – U Craiova
  • Dinamo – FC Argeș
  • UTA Arad – FCSB
  • CFR Cluj – Poli Iași

Etapa 28

  • FC Argeș – Clinceni
  • Voluntari – Hermannstadt
  • Viitorul – Chindia
  • Astra Giurgiu – Botoșani
  • Sepsi – Gaz Metan
  • Craiova – UTA Arad
  • Poli Iași – Dinamo
  • FCSB – CFR Cluj

Etapa 29

  • Clinceni – Poli Iași
  • Hermannstadt – FC Argeș
  • Chindia – FC Voluntari
  • FC Botoșani – Viitorul
  • Gaz Metan – Astra Giurgiu
  • UTA Arad – Sepsi OSK
  • FCSB – U Craiova
  • CFR Cluj – Dinamo

Etapa 30

  • Dinamo – Clinceni
  • Poli Iași – Hermannstadt
  • FC Argeș – Chindia
  • Voluntari – Botoșani
  • Viitorul – Gaz Metan
  • Astra Giurgiu – UTA Arad
  • FCSB – Sepsi OSK
  • Craiova – CFR Cluj

Ordinea echipelor după tragerea la sorți

  1. Academica Clinceni
  2. Dinamo București
  3. CSM Poli Iași
  4. FC Argeș
  5. FC Voluntari
  6. Viitorul Constanța
  7. Astra Giurgiu
  8. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
  9. Universitatea Craiova
  10. FCSB
  11. UTA Arad
  12. Gaz Metan Mediaș
  13. AFC Botoșani
  14. Chindia Târgoviște
  15. Hermannstadt
  16. CFR Cluj




Adauga un comentariu