Formația Politehnica Iași a fost învinsă sâmbătă, 17 iulie, într-un meci amical disputat în deplasare, de formația de Liga I Sepsi OSK, scor 0-2 (0-1).
Antrenorul Costel Enache a început partida cu formula: Brânză – Onea, Cană, Plămadă, Stan – Pușcaș – Serediuc, Cristea, Stoenac, Pop – Istrate.
Rezerve utilizate pe parcursul meciului au fost: Axinte, Okan, Ungurenașu, Purcariu, Moisă, Pelivan, Iurașcu, Aftanache, Zaharia, Călin.
Săptămâna viitoare, Politehnica Iași va mai avea alte două partide de verificare. Miercuri, de la ora 11:00, ieșenii vor juca acasă, cu Dacia Buiucani (Republica Moldova) şi sâmbătă, la Rădăuţi, cu echipa locală Bucovina.
La finalul partidei, Costel Enache a declarat că obiectivul echipei ar trebui să fie evitarea retrogradării!