Breaking News
Poliţiştii rutieri din Sibiu au avut parte de o întâlnire neaşteptată duminică, în timp ce patrulau pe Transfăgărăşan. Un urs a apărut pe DN7C.
Oamenii legii au intervenit imediat, folosind semnale acustice pentru a-l alunga pe animal spre habitatul său natural.
„Prezenţa urşilor pe drumurile naţionale din zonele montane nu mai sunt o apariţie
, din păcate. Ceea ce ne obligă să manifestăm mult mai multă atenţie şi în niciun caz să nu oprim pentru a îi hrăni sau a îi fotografia. Poliţiştii Serviciului Rutier Sibiu au dat nas în nas astăzi cu un urs, în timp ce patrulau pe DN7C, Transfăgărăşan. Folosind semnale acustice l-au forţat să se retragă în habitatul lui. Vă recomandăm să manifestaţi prudenţă în zonele montane”, transmite IPJ Sibiu.
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie