Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun” din Iași a găzduit un workshop din cadrul programului Erasmus+
Workshop-ul intitulat „Digitalizarea școlii” s-a desfășurat în sistem hibrid și a avut participanți, pe lângă dascălii școlii, cadre didactice din Iași