Prima pagină » Eveniment-Social » Pregătire gratuită la chimie și anatomie pentru concursul de admitere, pe 31 ianuarie, la UMF Iași
Pregătire gratuită la chimie și anatomie pentru concursul de admitere, pe 31 ianuarie, la UMF Iași

Pregătire gratuită la chimie și anatomie pentru concursul de admitere, pe 31 ianuarie, la UMF Iași

27 ian. 2026, 09:55,
Redacția BZI în Eveniment-Social

Sâmbătă, 31 ianuarie 2026, candidații la concursul de admitere organizat de UMF Iași, pentru facultățile de Medicină, Medicină Dentară și Farmacie, au posibilitatea de a participa la un nou curs gratuit de chimie organică și anatomie.

În intervalul orar 9.00 – 11.00, în Amfiteatrul Mic de la Institutul de Anatomie din cadrul Universității de Medicină și Farmacie „Grigore T. Popa” din Iași, va avea loc un nou curs gratuit de anatomie ținut de prof. univ. dr. Anca Sava, în limita locurilor disponibile (100 de persoane).

Va fi aprofundat capitolul „Organizarea sistemului nervos” din manualul „Anatomie și fiziologie umană pentru admiterea la facultățile de medicină”, Krumhardt B, Alcamo IE, Barron’s & Universitatea de Medicină și Farmacie Târgu Mureș.

Persoanele care doresc să participe trebuie să completeze următorul formular: https://formulare.umfiasi.ro/cursuri-anatomia-si-fiziologia-omului/

De asemenea, în intervalul orar 11.30-13.30, în Amfiteatrul Mic (Institutul de Anatomie, str. Universității, nr.16) va fi ținut un curs gratuit de chimie organică de șef lucrări. dr. Maria Aprotosoaei.

Tematica: Hidrocarburi (alifatice, aromatice) – aplicații

Persoanele care doresc să participe trebuie să completeze următorul formular: https://formulare.umfiasi.ro/cursuri-chimie-organica/

Locuri disponibile pentru ambele cursuri: 100

Cei 100 de participanți sunt selectați în ordinea înscrierilor. În momentul în care locurile s-au ocupat, formularul de înscriere se dezactivează.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
Taxa care trebuie plătită până la sfârșitul lunii martie! Cine trebuie să dea 796 de lei
Este o taxă care trebuie plătită până la sfârșitul lunii martie. Este vorba despre abonamentele pentru parcările de reședință, potrivit Primăriei Sectorului 1, care a anunțat o modificare semnificativă privind modul de administrare a acestor abonamente. Taxa care trebuie plătită până la sfârșitul lunii martie! Începând cu anul 2026, contractele existente vor fi reînnoite automat, […]
Taxa care trebuie plătită până la sfârșitul lunii martie! Cine trebuie să dea 796 de lei

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
27 ianuarie 2026
27 ianuarie 2026