Prima pagină » National » Primele imagini cu victimele accidentului din Caraș-Severin! Tatăl și cei doi copii mergeau la înmormântare

Primele imagini cu victimele accidentului din Caraș-Severin! Tatăl și cei doi copii mergeau la înmormântare

09 feb. 2026, 19:51,
Redacția BZI în National

Trei persoane au murit, ieri, în urma unui accident îngrozitor în Caraș-Severin. Victimele sunt un tată din Dârvari, care se afla în mașină cu cei doi copii, o fetiță și un băiat. Niciunul dintre ei nu a supraviețuit.

Comunitatea din Dârvari este în doliu după accidentul cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai lui și-au pierdut viața într-un accident devastator, pe DN 6. Cei care i-au cunoscut sunt în stare de șoc.

Cine sunt cele trei victime ale accidentului din Caraș-Severin

Tragedia s-a produs în urma impactului dintre un ansamblu de mașini și un microbuz. Ambele mașini au fost distruse complet, iar medicii nu au mai putut să le salveze viața celor trei victime. Celălalt șofer implicat a fost transportat la spital.

Tatăl și cei doi copii au murit în timp ce se îndreptau spre o înmormântare. Aceștia erau foarte apreciați în comunitatea din care făceau parte, iar moartea lor a întristat pe toată lumea. Diriginta clasei din care Janeta, fetița moartă a făcut parte, a făcut declarații dureroase după tragedia tulburătoare.

”Janeta era sociabilă, cuminte și participa la toate activitățile pe care le organizam. Vestea a fost un șoc atât pentru mine, cât și pentru colegi”, a declarat diriginta, la Actual Mehedinți.

Val de mesaje dureroase după moartea lor

Apropiații celor trei persoane decedate au transmis un val de mesaje dureroase pe rețelele de socializare. Prietenii sunt devastați de această veste și regretă profund moartea lui Cristian și a copiilor săi. Mai multe persoane le-au adus acestora un ultim omagiu, după accidentul devastator.

”Dumnezeu sa te ierte și sa te odihnească în pace alături de îngerii tăi prietene, Cristinel”, ”Dumnezeu să îi odihnească! Doamne ferește!”, ”Dumnezeu să-l odihnească în pace! Am fost colegi de clasa 9,10, ”Bieții copii! Dumnezeu să-i ierte și să-i odihnească!”, sunt câteva dintre mesajele scrise pe rețelele de socializare.

Între timp, poliția face cercetări după accidentul rutier de duminică după-amiază. Urmează să se stabilească contextul în care s-a produs tragedia. Șoferul autoutilitarei este, în aceste momente, în spital și primește îngrijiri medicale.

”Pompierii militari cărășeni intervin în aceste momente pentru gestionarea unui accident rutier produs pe DN 6, în zona localității Cornea, în care au fost implicate un autocamion și un microbuz de marfă.

La fața locului s-au deplasat de urgență pompierii din cadrul Detașamentului Caransebeș și Punctului de Lucru Băile Herculane, cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, o autospecială de descarcerare, o ambulanță SMURD, precum si două ambulanțe ale Serviciului Județean de Ambulanță.

De asemenea, a fost solicitat și elicopterul SMURD din cadrul Punctului Aeromedical Caransebeș. Din primele informații, în urma impactului a rezultat o victimă încarcerată. Intervenția este în dinamică”, a transmis ISU Caraș-Severin.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Mărturii emoționante despre ultimele clipe ale lui Radu Mărginean. Prietenul care l-a îmbrățișat înainte de tragedie: „Au fost cele mai șocante momente”
Moartea fostului fotbalist Radu Mărginean, la doar 43 de ani, continuă să provoace emoție. Un apropiat al acestuia a povestit cum s-au desfășurat ultimele momente înainte ca sportivul să fie găsit în stop cardio-respirator. Dispariția prematură a fostului fotbalist Radu Mărginean a lăsat un gol profund în rândul familiei, prietenilor și celor care l-au cunoscut […]
Mărturii emoționante despre ultimele clipe ale lui Radu Mărginean. Prietenul care l-a îmbrățișat înainte de tragedie: „Au fost cele mai șocante momente”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
02 iulie 2026
02 iulie 2026