În deschiderea ediției de astăzi, babetele bârfitoare vă prezintă una despre un bremare de pren giudeț, pre numele său Cipilică Grosieru. Gurile rele spun că nenea bremarele, dintr-o comună din giudeț, intitulată Mediu, folosește aproape non-stop mașâna de serviciu, dar nu pentru enstetuție sau pentru trebi legate de muncă. Nu! Cică o folosește în special pentru șoping! Oamenii răi mai spun că Cipilică Grosieru nu prea conduce otomobilu’: în schimb îl trimite pe câte un agarici, pe sistemul: „Cumpără-mi și mie o pâine de colo, un cârnat de dincolo, o hârtie igienică de pe acolo, o scobitoare de dincolo!”
Acu’, babetele bârfitoare nu știu dacă să râdă sau să plângă! Sigur, de-a lungul timpului, or mai fost unii puliticieni care au utilizat tăt felul de obiecte sau de oameni în interes personal, așa că nu pare a fi lucru de mirare! Pe de altă parte, în proporție de 99,99 la sută, puliticienii din țărișoară cred că de asta „s-au ales”, ca să aibă doar beneficii, nu și obligații, nu?!