Prima pagină » Cancan ultimă oră » Scandal uriaș! Nepotul monstrului de la Caracal, săltat de poliție și băgat în arest! A ieșit la iveală motivul șocant
Scandal uriaș! Nepotul monstrului de la Caracal, săltat de poliție și băgat în arest! A ieșit la iveală motivul șocant

Scandal uriaș! Nepotul monstrului de la Caracal, săltat de poliție și băgat în arest! A ieșit la iveală motivul șocant

15 sept. 2025, 21:21,
Redacția BZI în Cancan ultimă oră

Nepotul lui Gheorghe Dincă, M. A. Dincă, a ajuns pe mâna polițiștilor după ce a fost surprins în timp ce încerca să fure un bagaj din gara din Arad. Situația a luat o turnură tensionată atunci când bărbatul l-a amenințat pe paznic, care a intervenit pentru a opri furtul. În cele din urmă, agentul de securitate a folosit spray lacrimogen și l-a predat oamenilor legii, care l-au legitimat și au descoperit cine este adevăratul făptaș.

În arest după escapada la Arad

M. A. Dincă a furat un troller cu bunuri personale și s-a îndreptat spre platoul stației CFR Arad, atrăgând atenția celor din holul caselor de bilete. Paznicul a intervenit prompt, însă bărbatul l-a amenințat, perturbând ordinea publică.

„La observarea polițiștilor din cadrul SJPT Arad, autorul a fugit, fiind imobilizat și încătușat la aproximativ 150 de metri de stația CF Arad”, au transmis surse din anchetă, potrivit News.ro.

Prejudiciul, în valoare de 1.000 de lei, a fost recuperat integral, iar nepotul criminalului din Caracal a fost reținut pentru 24 de ore, fiind acuzat de furt și tulburarea ordinii publice. Acum se află în arestul IPJ Arad, în timp ce tatăl său infam, Gheorghe Dincă, rămâne în centrul atenției, cerând recent permisiunea de a fi tratat într-un spital civil fără pază, cerere refuzată de judecători.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Tragedie pentru Dinamo! Constantin Covaciu a murit în accidentul din Câmpulung Muscel. Adrian Ropotan, internat cu fractură la mână
Un accident rutier grav a lovit echipa secundă a clubului Dinamo, aflată în cantonament la Câmpulung Muscel, județul Argeș. Constantin „Gogu” Covaciu, membru al staff-ului medical al formației, a murit în urma impactului, iar antrenorul Adrian Ropotan a fost rănit și internat cu o fractură deschisă la mână. Ceilalți jucători și membri ai staff-ului au […]
Tragedie pentru Dinamo! Constantin Covaciu a murit în accidentul din Câmpulung Muscel. Adrian Ropotan, internat cu fractură la mână

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
01 august 2026
01 august 2026