Prima pagină » Magazin » Sergey Glinka si succesul in afaceri internationale
Sergey Glinka si succesul in afaceri internationale

Sergey Glinka si succesul in afaceri internationale

07 iun. 2023, 13:11,
în Magazin

În ultimii ani domnul Glinka Sergey a devenit o persoană foarte importantă în domeniul transportului international din Europa. Acțiunile sale au dus la creșterea eficienței transporturilor în multe țări importante și a ajutat multe companii să se dezvolte.

Domnul Sergey Glinka este o persoană cu un rol cheie în succesul tranzacției dintre Alstom și Transmashholding și a avut o implicare directă în  acest proces între 2008 și 2010.

Aceastra tranzacție a fost importantă și a dus la achiziția de către Alstom a 25% din pachetul de acționariat a Transmashholding. Pentru mai multe detalii despre achiziția Alstom a TMH puteți accesa comunicatul oficial de presă -> https://www.alstom.com/press-releases-news/2010/3/press-releases-tmh-acquisition

Între anii 2012-2014, domnul Glinka Sergey a ocupat poziția de Vice Președinte de vânzări pentru proiectele Alstom-TMH din Europa. Acesta s-a implicat activ în multe proiecte și a adus un beneficiu direct sistemelor de transport în comun de pe continent.

Având o influență pozitivă în afacerile în care s-a implicat, domnul Sergey Glinka a reușit să contribuie masiv la dezvoltarea companiilor în care a luat parte. În ultimii ani, el s-a focusat pentru achiziția de companii strategice în Franța, Cipru, Emiratele Arabe Unite și România.

Anul 2022, a marcat o realizare masivă a domnului Sergey  Glika prin implicarea să directă în acționariatul Automecanica – o companie cu renume în România.

Automecanica operează o unitate de producție de ultimă oră, care se întinde pe o suprafață impresionantă de 90.000 de metri pătrați. Specializată în prelucrarea tablă, subansambluri, montare, vopsire și testare a produselor finite, Automecanica se adresează piețelor vest-europene și SUA. Pentru mai multe informații despre Automecanica, vă rugăm să vizitați site-ul lor oficial.

Surse de încredere indică faptul că Automecanica face în prezent investiții semnificative pentru a se impune ca un jucător cheie în România. Accentul lor se află în dezvoltarea diviziei de Mobilitate, care urmărește să producă local E-Bus și tramvaie în primul rând pentru piața din România și țările învecinate.

În rolul sau de acționar și consilier al președintelui Transmashholding în anul 2009, domnul Glinka Sergey și demonstrat abilitățile de business și a ajutat la dezvoltarea companiei.

Din 2013-2015 a avut rolul de director comercial, având că atribuții principale creșterea numărului de clienți și menținerea contactului cu furnizorii și clienții actuali.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Ministrul Muncii a făcut anunțul! Pensiile vor fi mărite prin „Pachetul de solidaritate”!
Veste bună pentru pensionari, pensiile vor fi mărite prin „Pachetul de solidaritate”. Anunțul a fost făcut de minidtrul Muncii. „Pachetul de solidaritate” pentru pensionari este analizat de autorități și are în vedere suplimentarea veniturilor pentru un număr important de beneficiari. Măsurile propuse ar aduce sume în plus pentru aproximativ 2,8 milioane de persoane vârstnice, iar […]
Ministrul Muncii a făcut anunțul! Pensiile vor fi mărite prin „Pachetul de solidaritate”!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
06 aprilie 2026
06 aprilie 2026