Simona Halep este în semifinale la WTA Roma. Adversara ei a abandonat în setul doi

Publicat: 19 sept. 2020
Simona Halep

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Roma, dupa ce Putintseva s-a retras în setul doi. Simona Halep a trecut fără probleme de sferturile de finala ale turneului de la Roma. Adversara sa Yulia Putintseva a abandonat partida în setul doi din motive medicale.

Meciul a decurs în favoare jucătoarei noastre, Simona Halep adjudecându-și primul set cu 6-2. În cel de-al doilea set, la 2-0 pentru tenismena constănțeancă, Yulia Putintseva a abandonat din motive medicale. Astfel, Simona Halep este în semifinale. Aici ea o va întâlni pe câștigătoarea partidei dintre Garbine Muguruza – Victoria Azarenka.