Un caz revoltător petrecut în județul Bacău a stârnit indignare după ce un tânăr de 22 de ani a fost agresat cu brutalitate de patru indivizi chiar în plină stradă. Victima a fost legată cu o sfoară de un indicator rutier și lovită minute în șir, sub privirile mai multor martori.
Incidentul a avut loc în seara zilei de 2 mai. Potrivit informațiilor apărute în spațiul public, agresorii, cu vârste între 17 și 50 de ani, l-au imobilizat pe tânăr, i-au legat mâinile la spate și l-au umilit în mijlocul comunității. Calvarul ar fi durat aproximativ o oră, timp în care victima a fost agresată fizic și verbal.
Scenele violente au fost filmate și distribuite ulterior, provocând reacții dure din partea oamenilor. Mai mulți localnici au fost șocați de cruzimea agresiunii și de faptul că totul s-a petrecut în văzul tuturor, inclusiv al copiilor.
Tânărul agresat a povestit că a trecut prin momente de groază și că s-a simțit complet neajutorat în fața atacatorilor. Acesta a avut nevoie de îngrijiri medicale după bătaia primită.
Polițiștii au intervenit după apeluri la 112, iar cei patru suspecți au fost identificați și reținuți pentru 24 de ore. Oamenii legii continuă cercetările pentru a stabili toate împrejurările în care s-a produs incidentul.
România onestă a olimpicului cu floci la nas