Breaking News
În urmă cu puţin timp s-a produs un incident la Iaşi. Un bărbat, probabil cu probleme psihice, s-a urcat pe un bloc de 4 etaje situat pe strada Vasile Lupu şi ameninţa că se aruncă în gol.
La faţa locului s-au deplasat forţele de intervenţie şi din fericire au reuşit să-l coboare după o jumătate de oră.
„Asigurare măsuri preventive pentru un bărbat urcat pe un bloc de 4 etaje, (posibil probleme psihice) în municipiul Iaşi, strada Vasile Lupu. Intervine din cadrul Detașamentului 1 de Pompieri Iași 2 autospeciale de intervenție, 1 autoplatfotma pentru salvări de la înălțime, perna pneumatică.
Persoana a fost coborâtă după 30 de minute și a fost luată de către echipajul de poliție prezent la locul evenimentului”, a transmis ISU Iaşi.
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Legi proaste! Lasă-l să se arunce, ce atâta cheltuială și timp pierdut. Selecție naturală!!!