Prima pagină » Local » Clipe de panică în Lunca Cetățuii. O ceartă între soți a atins cote maxime. Un bebeluș, la un pas de a fi aruncat de la etaj – EXCLUSIV, LIVE VIDEO, UPDATE

Clipe de panică în Lunca Cetățuii. O ceartă între soți a atins cote maxime. Un bebeluș, la un pas de a fi aruncat de la etaj – EXCLUSIV, LIVE VIDEO, UPDATE

22 mai 2025, 21:38, 2 ,
Redacția BZI în Local

În urmă cu puțin timp, un incident extrem de grav s-a semnalat în Lunca Cetățuii. Mai multe persoane au observat că la etajul unui bloc sunt 2 tineri care se ceartă. S-a sunat la 112 și s-a solicitat intervenția unui echipaj de poliție, dar și a unui echipaj de prim ajutor.

UPDATE: IPJ Iași, detalii cu privire la incident.

„În seara zilei de 22 mai 2025, în jurul orei 20:00, poliția a fost sesizată prin intermediul SNUAU 112, de o persoană care a relatat faptul că, în timp ce se plimba în localitatea Lunca Cetățuii, comuna Ciurea, a observat într-un apartament situat la etajul unui bloc un bărbat care ar fi ținut un copil în brațe și s-ar fi certat cu o femeie.

Având în vedere informațiile transmise, la locul indicat s-au deplasat polițiști ai Secției 2 Poliție Rurală Ciurea, care au identificat apartamentul în cauză și au stabilit identitatea persoanelor care locuiesc la adresă. Întrucât ocupanții imobilului nu au răspuns solicitărilor de a deschide ușa, la fața locului au fost direcționate și echipaje ale Serviciului pentru Acțiuni Speciale, precum și ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Iași.

În cadrul intervenției polițiștii au pătruns în locuință prin forțarea ușii, în interior fiind găsite două persoane: un bărbat și un minor. În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit că nicio persoană nu se află în pericol, iar la acest moment nu sunt indicii privind comiterea vreunei infracțiuni.

Cercetările sunt continuate pentru clarificarea tuturor aspectelor referitoare la acest caz”, transmit reprezentanții IPJ Iași.

UPDATE: Se pare că în imobil ar fi doi minori. Din informațiile deținute până acum, aceștia ar fi în afara oricărui pericol.

La fața locului au intervenit pompierii ieșeni care au instalat o pernă care amortizează o eventuală cădere a unei persoane de la înălțime. De asemenea, la imobilul din Lunca Cetățuii au ajuns și polițiștii de la Serviciul pentru Acțiuni Speciale (SAS). Aceștia au pătruns în imobil, cel mai probabil prin forțarea ușii de acces.

În casă se află cei doi tineri și un minor, iar paramedicii SMURD su pătruns în imobil pentru a vedea dacă cineva are nevoie de îngrijiri medicale.

În urma scandalului, cel mai probabil, cei doi părinți și copilul lor vor fi conduși la unități medicale de specialitate.

Cei doi soți locuiesc în chirie, iar potrivit unor surse, se pare că s-au auzit certuri de mai multe ori în casa celor doi tineri.

Știre în curs de actualizare!

Citește și:

El este tânărul care a făcut scandal în Lunca Cetățuii. A fost ridicat de mascați. Nu este cetățean român

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță și de volumul real de activitate, nu doar după vechime sau statut profesional. Ideea a fost prezentată de ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, într-un demers ce vizează reorganizarea și plata gărzilor medicale. Măsura, anunțată public la începutul lunii februarie 2026, urmărește să reducă discrepanțele dintre munca […]
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății
Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
26 martie 2026
26 martie 2026