În deschiderea ediției de astăzi, babetele bârfitoare vă prezintă una despre un dezvoltator imobelear de pren târg, care umblă cu jalba-n proțap, în speranța că îl va băga în samă cineva. Gurile rele spun că nenea aista, pe numele lui Căcălin Drăgușan, care are și o crâșmă de legendă pren buricu’ târgului, a ajuns la disperare pe motiv că a băgat nește bani într-un proiect, pentru a ridica o clădire prin spatele sediului Justiției. Numai că vecinii au cam început să facă gât, iar proiectu’ lui Căcălin s-a cam blocat din acest motiv. Acu’, cică nenea dezvoltatoru’ e prezent aproape zilnic pe la urbanism, pentru a face presiuni, în speranța că va obține o hârtiuță care să nu-l lase cu ochii în soare și fără parale în buzunare. Rămâne de văzut dacă foncționarii vor rămâne sau nu reci la presiunile făcute de Căcălin!