La final de rubricuță, babele bârfitoare vor să mai împărtășească cu voi alte noutățuri, tot de prin Târgul nostru. De data asta vă aducem niște vești de ultim moment, despre un scandal care a avut loc de curând, în care au fost implicați și Cordonenii. Ei, dacă nu vă amintiți despre ce e vorba, babetele vă zic că e cazul cela cu șantaj, care s-a lăsat cu lucruri urâte pentru unii dintre ei. Cică în toată treaba asta a ajuns să fie implicat și un patronat de la o pizzerie cunoscută din Târg. Babetele au auzit că nenea ista ar fi acuzat că a șters niște imagini de pe camerele de luat vederi, care puteau fi folosite de pulițai. Cică, după toate astea, patronașul cu pricina s-ar putea să aibă mari belele. Dar, detalii despre toate treburile astea o să vă mai aducem noi, cu altă ocazie..