FC Botoșani a învins Poli Iași cu scorul de 2-1

Publicat: 24 feb. 2020

Omoh a deschis scorul în derby-ul Moldovei. În minutul 30, nigerianul a reușit o cursă deosebită și a șutat puternic de la marginea careului de 16 metri. Rednic nu a obținut însă prima victorie la Iași. Gazdele au întors partida după pauză, prin Keyta în minutul 57 și Dugandzic în minutul 55.

Marko Dugandzic (25 de ani) a marcat din nou golul decisiv în victoria botoșănenilor. Atacantul croat a punctat în toate meciurile jucate în 2020, de fiecare dată reușita fiind una de 3 puncte.

90′ Alexandru Țigănașu de la FC Botoşani ar putea deveni omul meciului după prestația excelentă de azi.
90′ Oricare echipă putea fi câștigătoare azi, dar FC Botoşani a reușit să se impună.
90′ Arbitrul fluieră finalul meciului.
90′ Posesie: FC Botoşani 53%, Poli Iași 47%.
90′ Marko Dugandzic este penalizat pentru că l-a împins pe Sorin Serban
90′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 3
90′ Repunere pentru Poli Iași
90′ Cum a ratat?! Reagy Ofosu are o mare şansă de a marca, dar nu reuşeşte
90′ Hamidou Keyta de la FC Botoşani îi pasează unui coechipier.
90′ Hamidou Keyta de la FC Botoşani avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
90′ FC Botoşani pleacă pe contraatac.
90′ Andrei Chindriș e sub presiune, reușește să respingă
90′ Sorin Serban trimite o centrare.
90′ Poli Iași are posesia.
90′ Posesie: FC Botoşani 54%, Poli Iași 46%.
90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
89′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
88′ Hidajet Hankic cere mingea
88′ Marius Mihalache trimite o centrare.
88′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
88′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
88′ Michael Omoh de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
88′ Poli Iași are posesia.
87′ Marko Dugandzic de la FC Botoşani este surprins în ofsaid
86′ Michael Omoh de la Poli Iași este surprins în ofsaid
86′ Michael Omoh trimite o centrare.
86′ Poli Iași are posesia.
85′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
85′ Denis Hăruț e sub presiune, reușește să respingă
85′ Alin Seroni e sub presiune, reușește să respingă
85′ Michael Omoh de la Poli Iași trimite o scăriță în careu.
85′ Posesie: FC Botoşani 55%, Poli Iași 45%.
85′ Marko Dugandzic de la FC Botoşani îl trage în jos pe Răzvan Grădinaru
85′ Poli Iași are posesia.
84′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
84′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Michael Omoh de la Poli Iași i-a pus piedică lui Reagy Ofosu
84′ Repunere pentru Poli Iași
84′ Hamidou Keyta șutează din afara careului, dar ratează ținta.
83′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
83′ Mahamadou Habib Habibou de la Poli Iași este surprins în ofsaid
83′ Lucas Chacana trimite o centrare.
83′ Alin Seroni e sub presiune, reușește să respingă
82′ Michael Omoh trimite în careu din lovitură liberă
82′ După un fault tactic, Denis Hăruț primește galben
82′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Denis Hăruț de la FC Botoşani i-a pus piedică lui Aleksandru Longher
81′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
81′ Alin Seroni este penalizat pentru că l-a împins pe Mahamadou Habib Habibou
80′ Posesie: FC Botoşani 57%, Poli Iași 43%.
80′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
79′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
79′ Căpitanul e schimbat și îi dă banderola unui coechipier.
79′ Jonathan Rodriguez părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Juan Bautista Cascini.
79′ Platini părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Aleksandru Longher.
78′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
77′ Manuel De Iriondo de la Poli Iași e avertizat după ce a comis mai multe faulturi.
77′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Manuel De Iriondo de la Poli Iași i-a pus piedică lui Alessio Carlone
77′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
77′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
77′ Enriko Papa de la FC Botoşani trimite cu capul, dar mingea se duce departe de poartă.
76′ Alexandru Țigănașu trimite o centrare.
76′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
76′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
76′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
75′ Şutul lui Juan Pablo Passaglia este blocat.
75′ Posesie: FC Botoşani 56%, Poli Iași 44%.
75′ Hidajet Hankic cere mingea
75′ Michael Omoh trimite în careu din lovitură liberă
74′ Jonathan Rodriguez este penalizat pentru că l-a împins pe Sorin Serban
74′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
74′ Meciul se reia cu minge de arbitru
74′ Marko Dugandzic revine pe teren.
73′ Marko Dugandzic este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
73′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
73′ Intervenție necugetată. Linas Klimavicius îl faultează dur pe Marko Dugandzic.
72′ Hamidou Keyta de la FC Botoşani îl trage în jos pe Marius Mihalache
72′ Platini de la Poli Iași este surprins în ofsaid
72′ Alin Seroni e sub presiune, reușește să respingă
71′ Michael Omoh trimite o centrare.
71′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
71′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
71′ Posesie: FC Botoşani 56%, Poli Iași 44%.
70′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
70′ Manuel De Iriondo este penalizat pentru că l-a împins pe Marko Dugandzic
70′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
69′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
68′ Michael Omoh este penalizat pentru că l-a împins pe Alessio Carlone
68′ Michael Omoh de la Poli Iași își încearcă norocul cu un șut de la distanță. Mingea e deviată ciudat, dar Hidajet Hankic e pe fază și apără.
68′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
67′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
67′ Andrei Cristea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Mahamadou Habib Habibou.
66′ Alessio Carlone e sub presiune, reușește să respingă
66′ Andrei Cristea de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
66′ Marko Dugandzic respinge în corner.
66′ Pasa lui Michael Omoh de la Poli Iași e blocată de un adversar.
66′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
65′ Denis Rusu cere mingea
65′ Enriko Papa trimite o centrare.
65′ Posesie: FC Botoşani 56%, Poli Iași 44%.
65′ Platini de la Poli Iași este surprins în ofsaid
65′ Enriko Papa revine pe teren.
64′ Marko Dugandzic este penalizat pentru că l-a împins pe Manuel De Iriondo
64′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
64′ Enriko Papa este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
63′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
63′ FC Botoşani are posesia.
63′ Poli Iași are posesia.
62′ Repunere pentru FC Botoşani
62′ Juan Pablo Passaglia șutează din afara careului,
61′ Poli Iași are posesia.
61′ Marko Dugandzic revine pe teren.
61′ Meciul se reia cu minge de arbitru
61′ Marko Dugandzic este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
60′ Posesie: FC Botoşani 59%, Poli Iași 41%.
60′ Marko Dugandzic este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
60′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
60′ Alin Seroni e sub presiune, reușește să respingă
60′ Juan Pablo Passaglia trimite în careu din lovitură liberă
59′ Enriko Papa este penalizat pentru că l-a împins pe Platini
59′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
59′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
58′ Repunere pentru FC Botoşani
58′ Poli Iași are posesia.
57′ FC Botoşani are posesia.
57′ Repunere pentru Poli Iași
57′ Alessio Carlone trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
57′ Jonathan Rodriguez de la FC Botoşani avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
56′ Ovidiu Horsia părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Lucas Chacana.
55′ Jonathan Rodriguez a dat pasa de gol.
55′ GOOOL! Marko Dugandzic de la FC Botoşani marchează simplu!
55′ Jonathan Rodriguez de la FC Botoşani execută un corner de pe partea stângă.
55′ Posesie: FC Botoşani 60%, Poli Iași 40%.
55′ Alexandru Țigănașu de la FC Botoşani încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
55′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
55′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
54′ Denis Rusu cere mingea
54′ Reagy Ofosu trimite o centrare.
53′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
53′ Enriko Papa de la FC Botoşani trimite în careu, dar Denis Rusu rezolvă situația.
53′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
52′ Poli Iași are posesia.
52′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
52′ Linas Klimavicius e sub presiune, reușește să respingă
52′ Alessio Carlone trimite o centrare.
51′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
51′ FC Botoşani are posesia.
50′ Marko Dugandzic de la FC Botoşani este surprins în ofsaid
50′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
50′ Posesie: FC Botoşani 59%, Poli Iași 41%.
50′ Denis Rusu cere mingea
50′ Alexandru Țigănașu trimite o centrare.
49′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
48′ Alexandru Țigănașu a dat pasa de gol.
48′ GOOOL! Hamidou Keyta marchează.
48′ Hamidou Keyta trece în dribling de adversari
48′ Marko Dugandzic de la FC Botoşani trimite în careu.
48′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
47′ Repunere pentru FC Botoşani
47′ Șutul lui Andrei Cristea de la Poli Iași trece departe de poartă
47′ Poli Iași are o șansă bună de gol.
47′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
47′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
47′ Mario Ebenhofer părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Alessio Carlone.
46′ Stefan Askovski părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Hamidou Keyta.
46′ A început repriza a doua.
45′ S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
45′ Posesie: FC Botoşani 59%, Poli Iași 41%.
45′ Enriko Papa este penalizat pentru că l-a împins pe Răzvan Grădinaru
45′ Alexandru Țigănașu de la FC Botoşani încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
45′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
45′ Posesie: FC Botoşani 58%, Poli Iași 42%.
44′ Andrei Cristea de la Poli Iași este surprins în ofsaid
43′ Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
43′ Intervenție necugetată. Alexandru Țigănașu îl faultează dur pe Andrei Cristea.
43′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
43′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Michael Omoh de la Poli Iași i-a pus piedică lui Jonathan Rodriguez
42′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
42′ FC Botoşani are posesia.
41′ Jonathan Rodriguez este penalizat pentru că l-a împins pe Andrei Cristea
41′ Juan Pablo Passaglia îl blochează pe Alin Seroni. Se dă lovitură liberă.
41′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
41′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
40′ Alexandru Țigănașu trimite o centrare.
40′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
40′ Posesie: FC Botoşani 57%, Poli Iași 43%.
40′ Răzvan Grădinaru e sub presiune, reușește să respingă
40′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
40′ Jonathan Rodriguez trimite în careu din lovitură liberă
39′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Michael Omoh de la Poli Iași i-a pus piedică lui Mario Ebenhofer
39′ Repunere pentru Poli Iași
39′ Denis Hăruț trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
39′ Centrarea lui Stefan Askovski de la FC Botoşani e deviată.
38′ Reagy Ofosu de la FC Botoşani încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
38′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
38′ Linas Klimavicius e sub presiune, reușește să respingă
38′ Marko Dugandzic de la FC Botoşani trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
38′ Enriko Papa trimite o centrare.
38′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
38′ Manuel De Iriondo e sub presiune, reușește să respingă
37′ Enriko Papa de la FC Botoşani trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
37′ Centrarea lui Alexandru Țigănașu de la FC Botoşani e deviată.
37′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
36′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
36′ Michael Omoh de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
36′ Un fotbalist de la FC Botoşani face o greşeală defensivă, care se putea transforma în go
36′ FC Botoşani are posesia.
35′ FC Botoşani are posesia.
35′ Posesie: FC Botoşani 52%, Poli Iași 48%.
35′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
34′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
34′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
34′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
34′ Meciul are un tempo scăzut, nici una dintre echipe nu se remarcă.
33′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Mario Ebenhofer de la FC Botoşani i-a pus piedică lui Platini
33′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Michael Omoh de la Poli Iași i-a pus piedică lui Marko Dugandzic
33′ Alin Seroni e sub presiune, reușește să respingă
33′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
33′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
33′ Jonathan Rodriguez e sub presiune, reușește să respingă
32′ Michael Omoh trimite o centrare.
32′ Poli Iași are posesia.
31′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
31′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași centrează, dar mingea iese în aut de margine.
31′ Linas Klimavicius e sub presiune, reușește să respingă
31′ Reagy Ofosu trimite o centrare.
31′ Posesie: FC Botoşani 54%, Poli Iași 46%.
30′ Un efort individual fantasic al lui Michael Omoh!
30′ GOOOL! Michael Omoh de la Poli Iași înscrie cu un șut din afara careului!
30′ Michael Omoh trece în dribling de adversari
30′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
30′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
29′ Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
29′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
29′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
28′ Denis Rusu cere mingea
28′ Alexandru Țigănașu trimite o centrare.
28′ Reagy Ofosu de la FC Botoşani trimite mingea unui coechipier, în spatele apărării adverse.
27′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
27′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
27′ Repunere pentru Poli Iași
26′ Enriko Papa de la FC Botoşani trimite cu capul, dar mingea se duce departe de poartă.
26′  Stefan Askovski trimite în careu din lovitură liberă
26′ Meciul se reia
26′ Posesie: FC Botoşani 58%, Poli Iași 42%.
26′ Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
25′ Platini controlează balonul cu mâna.
25′ Jonathan Rodriguez de la FC Botoşani încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
25′ Platini e sub presiune, reușește să respingă
25′ Jonathan Rodriguez de la FC Botoşani execută un corner de pe partea dreaptă.
25′ Denis Rusu respinge în corner mingea trimisă de Marko Dugandzic
24′ Șutul deviat al lui Marko Dugandzic e respins greu de Denis Rusu, mingea rămâne în teren.
24′ Alexandru Țigănașu trimite o centrare.
24′ Repunere pentru FC Botoşani
24′ Șutul lui Ovidiu Horsia de la Poli Iași trece departe de poartă
24′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
23′ Poli Iași are o șansă bună de gol.
23′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
23′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
23′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași trimite o scăriță în careu.
23′ Marko Dugandzic de la FC Botoşani trimite în careu, dar Denis Rusu rezolvă situația.
23′ Alexandru Țigănașu trimite o minge lungă
22′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
22′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
21′ Posesie: FC Botoşani 57%, Poli Iași 43%.
21′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
21′ Enriko Papa e sub presiune, reușește să respingă
21′ Platini trimite o centrare.
21′ Șutul spre poartă al lui Marius Mihalache de la Poli Iași e blocat.
21′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
20′ Andrei Chindriș respinge în corner.
20′ Platini trece în dribling de adversari
20′ Poli Iași are o șansă bună de gol.
20′ Repunere pentru FC Botoşani
20′ Michael Omoh de la Poli Iași centrează, dar coechipierul său ajunge prea târziu la minge.
20′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
19′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Stefan Askovski de la FC Botoşani i-a pus piedică lui Ovidiu Horsia
19′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
18′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Enriko Papa
18′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
17′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
17′ Repunere pentru Poli Iași
17′ Jonathan Rodriguez de la FC Botoşani trimite din corner, de pe partea stângă, dar balonul nu ajunge la nici un coechipier și iese în afara terenului.
16′ Răzvan Grădinaru respinge în corner.
16′ Denis Hăruț trimite o centrare.
16′ Șansă bună, Reagy Ofosu de la FC Botoşani taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
16′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
15′ Poli Iași are posesia.
15′ Posesie: FC Botoşani 62%, Poli Iași 38%.
15′ FC Botoşani are posesia.
14′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
14′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
14′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
13′ Poli Iași are posesia.
13′ Jonathan Rodriguez de la FC Botoşani intervine periculos asupra lui Manuel De Iriondo
12′ Michael Omoh este penalizat pentru că l-a împins pe Mario Ebenhofer
12′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
12′ FC Botoşani are posesia.
12′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
12′ Ovidiu Horsia e sub presiune, reușește să respingă
11′ Mario Ebenhofer de la FC Botoşani execută un corner de pe partea stângă.
11′ Marius Mihalache respinge în corner.
11′ Repunere pentru FC Botoşani
10′ Sorin Serban de la Poli Iași centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
10′ Răzvan Grădinaru trimite o centrare.
10′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
10′ Posesie: FC Botoşani 63%, Poli Iași 37%.
10′ Platini de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
9′ FC Botoşani are posesia.
9′ Meciul se reia
9′ Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
9′ Intervenție necugetată. Juan Pablo Passaglia îl faultează dur pe Mario Ebenhofer.
8′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
8′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
7′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
7′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
6′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
5′ Posesie: FC Botoşani 59%, Poli Iași 41%.
5′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași este surprins în ofsaid
5′ Enriko Papa e sub presiune, reușește să respingă
5′ Răzvan Grădinaru trimite o centrare.
4′ Poli Iași are posesia.
4′ Reagy Ofosu de la FC Botoşani este surprins în ofsaid
3′ Stefan Askovski de la FC Botoşani centrează, dar coechipierul său ajunge prea târziu la minge.
3′ Stefan Askovski de la FC Botoşani avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
3′ Michael Omoh e sub presiune, reușește să respingă
3′ Linas Klimavicius e sub presiune, reușește să respingă
3′ Jonathan Rodriguez de la FC Botoşani execută un corner de pe partea dreaptă.
3′ Sorin Serban respinge în corner.
3′ Pasa lui Denis Hăruț de la FC Botoşani e blocată de un adversar.
3′ Pasa lui Stefan Askovski de la FC Botoşani e blocată de un adversar.
2′ Denis Hăruț de la FC Botoşani pasează cu călcâiul către un coechipier
2′ FC Botoşani are posesia.
2′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
1′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
1′ Terenul nu e în cea mai bună stare, dar se poate juca pe el.
1′ Bine v-am găsit. Noctura e pornită și suntem gata de meci!
1′ FC Botoşani are lovitura de începere, meciul a început.
0′ Arbitrul fluieră începutul partidei.
0′ Bine aţi venit pe Stadionul Municipal, Botosani, meciul va începe în aproximativ 5 minute.
Echipele de start
Botoșani: Hankic – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – E. Papa, J. Rodriguez – Ashkovski, Ebenhofer, Ofosu – Dugandzic
Rezerve: E. Pap – Patache, Florescu, Keyta, Holzmann, Cascini, Carlone
Antrenor: Marius Croitoru

Poli Iași: Rusu – Grădinaru, Klimavicius, Mihalache, Șerban – Platini, De Iriondo, Passaglia, Horșia – Omoh, A. Cristea
Rezerve: Axinte, Onea, Longher, Breeveld, Fomba, Habibou, Chacana
Antrenor: Mircea Rednic

Stadion: „Municipal”, Botoșani
Arbitru: Andrei Antonie / A1: Mircea Orbuleț / A2: Sabin Stroe / Observator: Costin Ioan Toma