Alessio Carlone trimite în careu din lovitură liberă
      90′
      Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 3
      90′
      Kevin Rimane comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
      90′
      Intervenție necugetată. Kevin Rimane îl faultează dur pe Alessio Carlone.
      90′
      Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
      90′
      Romario de la Hermannstadt trimite din corner, de pe partea stângă, dar balonul nu ajunge la nici un coechipier și iese în afara terenului.
      90′
      Posesie: Hermannstadt 50%, Poli Iași 50%.
      89′
      Ștefan Târnovanu respinge în corner mingea trimisă de Sorin Bușu
      89′
      Lucian Dumitriu de la Hermannstadt îi pasează unui coechipier.
      89′
      Hermannstadt are o șansă bună de gol.
      88′
      Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
      87′
      Repunere pentru Poli Iași
      87′
      Sorin Bușu de la Hermannstadt execută un corner scurt, de pe partea dreaptă.
      87′
      Bradley Diallo respinge în corner.
      87′
      Raul Opurt trimite o centrare.
      87′
      Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.
      86′
      Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Romario de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Alessio Carlone
      86′
      Ștefan Târnovanu cere mingea
      86′
      85′
      Hermannstadt are posesia.
      85′
      84′
      Yazalde este penalizat pentru că l-a împins pe Bradley Diallo
    • 83′

Bradley Diallo e sub presiune, reușește să respingă
    • 83′

Lucian Dumitriu trimite o centrare.
    • 83′

• 83′

Juan Pablo Passaglia trimite o centrare.
    • 82′

Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
    • 81′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Yazalde de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Cosmin Frăsinescu
    • 81′

Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
    • 80′

• 80′

• 79′

O lovitură de cap a lui Yazalde este blocată de către portar, iar mingea revine în joc
    • 79′

Sorin Bușu de la Hermannstadt îi pasează unui coechipier.
    • 79′

Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
    • 79′

Srdjan Luchin trimite o centrare.
    • 78′
      Intervenție necugetată. Andrei Radu îl faultează dur pe Lucian Dumitriu.
      77′
      Şutul lui Lucian Dumitriu este blocat.
      77′
      Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
      77′
      77′
      76′
      76′
      75′
      Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Sorin Bușu de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Rodny Lopes Cabral
      75′
      74′
      74′
      Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
      74′
      Razvan Onea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Rodny Lopes Cabral.
      74′
      74′
      Sorin Bușu de la Hermannstadt execută un corner de pe partea stângă.
      73′
      Cosmin Frăsinescu respinge în corner.
      73′
      Daniel Offenbacher de la Hermannstadt trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
      73′
      Hermannstadt pleacă pe contraatac.
      73′
      Adrian Bălan de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
      73′
      Adrian Bălan ramane singur cu portarul advers…
      72′
      Șansă bună, Alessio Carlone de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
      71′
      71′
      Adrian Bălan de la Poli Iași preia slab mingea trimisă de un coechipier.
      71′
      Florian Loshaj de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
    • 70′
    • 70′
      Posesie: Hermannstadt 58%, Poli Iași 42%.
    • 68′
    • 68′
      Bradley Diallo este penalizat pentru că l-a împins pe Srdjan Luchin
    • 67′
      Cristiano cere mingea
      66′
      Şutul lui Ionut Francisc Cristea este blocat.
      66′
      Andrei Radu este penalizat pentru că l-a împins pe Daniel Offenbacher
      65′
      Daniel Offenbacher este avertizat pentru proteste la adresa arbitrului
      65′
      Intervenție necugetată. Daniel Offenbacher îl faultează dur pe Cosmin Frăsinescu.
      65′
      Posesie: Hermannstadt 60%, Poli Iași 40%.
      64′
      64′
      63′
      63′
      Cosmin Bârnoi părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Alessio Carlone.
      63′
      Razvan Onea e sub presiune, reușește să respingă
      62′
      62′
      Adrian Bălan de la Poli Iași este surprins în ofsaid
      61′
      Lucian Dumitriu de la Hermannstadt faultează, lovindu-l pe Ionut Francisc Cristea cu cotul.
      61′
      Petrisor Petrescu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Lucian Dumitriu.
      61′
      Ionut Francisc Cristea este penalizat pentru că l-a împins pe Răzvan Dâlbea
      60′
      59′
      59′
      Raul Opurt de la Hermannstadt centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
      59′
      59′
      58′
      Florian Loshaj îşi trage un adversar de tricou şi e avertiza cu galben
      58′
      Florian Loshaj de la Poli Iași îl trage în jos pe Romario57′
      57′
      57′
      Şutul lui Florian Loshaj este blocat.
      56′
      Adrian Bălan de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
      56′
      55′
      55′
      55′
      Sorin Bușu trimite o centrare.
      54′
      53′
      Daniel Offenbacher trimite din lovitură liberă direct pe poartă, dar Ștefan Târnovanu controlează situația.
      52′
      Ionut Francisc Cristea de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Romario
      52′
      Şutul lui Raul Opurt este blocat.
      51′
      51′
      Ionut Francisc Cristea șutează din afara careului, dar Cristiano intervine.
      51′
      50′
      49′
      49′
      Romario este penalizat pentru că l-a împins pe Andrei Radu
      48′
      48′
      47′
      47′
      Romario trimite o centrare.
      47′
      47′
      47′
      Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași îl trage în jos pe Daniel Offenbacher
      46′
      Ovidiu Horsia părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Ionut Francisc Cristea.
      46′
      A început repriza a doua.
    • 45′
      45′
      45′
      Posesie: Hermannstadt 45%, Poli Iași 55%.
      45′
      45′
      45′
      Meciul se reia
      44′
      Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
      44′
      44′
      Daniel Offenbacher de la Hermannstadt execută un corner de pe partea stângă.
      44′
      Sorin Bușu de la Hermannstadt încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
      44′
      Un-doi superb între Sorin Bușu de la Hermannstadt și Daniel Offenbacher.
      44′
      43′
      43′
      Petrisor Petrescu șutează din afara careului, dar ratează ținta.
      43′
      43′
      Daniel Offenbacher trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
      42′
      Şutul lui Răzvan Dâlbea este blocat.
      42′
      Șansă bună, Srdjan Luchin de la Hermannstadt taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
      42′
      41′
      Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Cosmin Bârnoi de la Poli Iași i-a pus piedică lui Petrisor Petrescu
      41′
      40′
      Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
      40′
      Sorin Bușu de la Hermannstadt trimite în careu, dar portarul iese şi reține.
      40′
      40′
      Posesie: Hermannstadt 40%, Poli Iași 60%.
      39′
      39′
      39′
      Petrisor Petrescu de la Hermannstadt execută un corner de pe partea stângă.
      39′
      38′
      Raul Opurt de la Hermannstadt trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
      38′
      Șansă bună, Daniel Offenbacher de la Hermannstadt taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
      38′
      Florian Loshaj de la Poli Iași îl trage în jos pe Romario
      37′
      37′
      37′
      36′
      Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Adrian Bălan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Petrisor Petrescu
      36′
      Juan Pablo Passaglia execută lovitura liberă, dar aceasta este blocată.
      35′
      Posesie: Hermannstadt 35%, Poli Iași 65%.
    • 34′
      Ousmane Viera este penalizat pentru că l-a împins pe Adrian Bălan
      34′
      Petrisor Petrescu şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
      34′
      Daniel Offenbacher de la Hermannstadt trimite în careu.
      33′
      33′
      32′
      Raul Opurt de la Hermannstadt este surprins în ofsaid
      31′
      31′
      Răzvan Dâlbea șutează din afara careului, dar ratează ținta.
      31′
      Daniel Offenbacher de la Hermannstadt preia slab mingea trimisă de un coechipier.
      31′
      31′
      30′
      Posesie: Hermannstadt 30%, Poli Iași 70%.
      30′
      Andrei Radu îl blochează pe Petrisor Petrescu. Se dă lovitură liberă.
    • 29′
      Poli Iași are posesia.
      29′
      29′
      Șutul lui Yazalde de la Hermannstadt trece departe de poartă
      29′
      Șansă bună, Sorin Bușu de la Hermannstadt taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
      28′
      28′
      Răzvan Dâlbea e sub presiune, reușește să respingă
      28′
      Andrei Radu trimite în careu din lovitură liberă
      27′
      Andrea Cordea s-a accidentat şi e înlocuit de Sorin Bușu.
      27′
      Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Srdjan Luchin de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Cosmin Bârnoi
      27′
      26′
      Ovidiu Horsia comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
      26′
      Arbitrul fluieră. Ovidiu Horsia îl atacă pe Raul Opurt de la spate și e lovitură liberă.
      25′
      24′
      Andrea Cordea revine pe teren.
    • 23′
      23′
      23′
      Arbitrul îi arată antrenorului echipei oaspete cartonaşul roşu. Acesta va urmari restul meciului din tribună.
      22′
      Andrea Cordea este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
      21′
      Platini comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
      21′
      Andrea Cordea este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
    • 20′
      Andrea Cordea controlează balonul cu mâna.
      19′
      19′
      Daniel Offenbacher de la Hermannstadt trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
      18′
      18′
      Petrisor Petrescu este penalizat pentru că l-a împins pe Florian Loshaj
      18′
      Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
    • 16′
    • 16′
      Raul Opurt este penalizat pentru că l-a împins pe Juan Pablo Passaglia
    • 16′
    • 15′
    • 15′
      Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ovidiu Horsia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Andrea Cordea
    • 14′
    • 12′
      Yazalde a dat pasa de gol.
    • 12′
      GOOOL! Romario de la Hermannstadt marchează, după ce şutul său este deviat pe lângă portar.
    • 12′
      Cosmin Bârnoi de la Poli Iași trimite în careu.
    • 12′
    • 12′
    • 11′
      Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași i-a pus piedică lui Yazalde
    • 10′
  • 10′
  • Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Andrea Cordea
  • Poli Iași are posesia.
  • 7′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Srdjan Luchin de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Juan Pablo Passaglia
    7′
    7′
    Petrisor Petrescu trimite o centrare.
    7′
    Srdjan Luchin de la Hermannstadt preia slab mingea trimisă de un coechipier.
    7′
    7′
  • Hermannstadt are o șansă bună de gol.
  • 5′

• 5′

• 5′

• 4′

• 4′

• 4′

Yazalde trimite o centrare.
  • 4′

• 4′

• 3′

• 3′

Şutul lui Cosmin Bârnoi este blocat.
  • 3′

• 3′

• 2′

Razvan Onea de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 2′

• 2′

• 1′

Răzvan Dâlbea este penalizat pentru că l-a împins pe Platini
  • 1′

• 1′

• 1′

Hermannstadt are lovitura de începere, meciul a început.
  • 1′

Terenul e excelent azi, facilitând execuțiile tehnice.
  • 1′

Pentru moment este foarte înnorat.
  • 0′

Arbitrul fluieră începutul partidei.
  • 0′

Bine aţi venit pe Stadionul Municipal, meciul va începe în aproximativ 5 minute.

Hermannstadt traversează o perioadă bună sub comanda lui Eugen Neagoe. Sibienii nu au mai pierdut de 4 meciuri, reușind să marcheze în toate cele 4 partide din serie. Hermannstadt ocupa la startul etapei locul 13 cu 20 de puncte.

Poli Iași este pe locul 10, cu 22 de puncte, și poate fi depășită de adversara directă în cazul unui eșec. Formația lui Mihai Teja are 4 eșecuri la rând în Liga 1. Meciul din tur, disputat pe 15 septambrie în Copou, s-a terminat 0-0.

ECHIPELE PROBABILE:
HERMANNSTADT: 13. Cristiano – 3. Luchin, 12. Viera, 6. Rimane, 25. Opruț – 52. R. Pires, 5. Dâlbea, 11. Offenbacher – 7. P. Petrescu, 28. Yazalde, 19. L. Buzan
REZERVE: 22. Novo, 8. Cordea, 14. Taira, 17. Tătar, 24. S. Bușu, 44. L. Dumitriu, 98. Plazonja
ANTRENOR: Eugen Neagoe

POLI: 95. Târnovanu – 19. Onea, 23. Frăsinescu, 13. Diallo, 3. A. Radu – 22. Loshaj, 8. Passaglia – 11. Carlone, 20. Platini, 7. Popadiuc – 9. A. Bălan
REZERVE: 1. Cobrea, 2. Cabral, 17. Șerban, 30. Horșia, 77. Assulin, 88. F. Cristea, 99. Hațiegan
ANTRENOR: Mihai Teja