Actualitate

Execuție in direct! Poli Iași s-a făcut de râs în derby-ul Moldovei cu FC Botoșani

Publicat: 21 oct. 2019

90′ Arbitrul fluieră finalul meciului.
90′ Posesie: Poli Iași 48%, FC Botoşani 52%.
90′ Juan Pablo Passaglia este penalizat pentru că l-a împins pe Juan Bautista Cascini
90′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
90′ Rodny Lopes Cabral este penalizat pentru că l-a împins pe Eduard Florescu
90′ Poli Iași are posesia.
90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 2
90′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
89′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
89′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
88′ FC Botoşani are posesia.
88′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Stefan Askovski
88′ Sorin Serban de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
88′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
87′ Reagy Ofosu de la FC Botoşani trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
87′ FC Botoşani pleacă pe contraatac.
87′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
87′ Poli Iași are posesia.
86′ Repunere pentru Poli Iași
86′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
86′ Eduard Florescu de la FC Botoşani execută un corner de pe partea stângă.
86′ Jonathan Rodriguez îşi vede un şut deviat
85′ Şutul lui Stefan Askovski este blocat.
85′ Reagy Ofosu de la FC Botoşani trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
85′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
85′ Posesie: Poli Iași 48%, FC Botoşani 52%.
84′ FC Botoşani are posesia.
84′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
84′ Florian Loshaj de la Poli Iași centrează, dar coechipierul său ajunge prea târziu la minge.
83′ Repunere pentru Poli Iași
83′ Juan Bautista Cascini șutează din afara careului, dar ratează ținta.
83′ Eduard Florescu de la FC Botoşani îi pasează unui coechipier.

83′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
82′ FC Botoşani are posesia.
82′ Bradley Diallo este penalizat pentru că l-a împins pe Reagy Ofosu
82′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
81′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
80′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
80′ Mihai Roman părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Eduard Florescu.
80′ Posesie: Poli Iași 49%, FC Botoşani 51%.
80′ Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
79′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
79′ Repunere pentru Poli Iași
79′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
78′ Platini de la Poli Iași preia slab mingea trimisă de un coechipier.
78′ Adrian Bălan de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
78′ Repunere pentru FC Botoşani
77′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

77′ Platini de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
77′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
76′ Lobul lui Stefan Askovski de la FC Botoşani е respins de goalkeeper.
76′ Andrei Chindriș distruge apărarea adversă cu o extraordinară pasă filtrantă.
75′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
75′ Posesie: Poli Iași 50%, FC Botoşani 50%.
75′ Andrei Radu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Sorin Serban.
75′ Jonathan Rodriguez este penalizat pentru că l-a împins pe Doru Popadiuc
74′ FC Botoşani are posesia.
74′ Florian Loshaj de la Poli Iași trimite în careu, dar portarul iese şi reține.
73′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
73′ Adrian Bălan de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
72′ Repunere pentru Poli Iași
72′ Hamidou Keyta părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Stefan Askovski.
72′ Denis Hăruț părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Bryan Mendoza Cruz.
71′ Juan Pablo Passaglia comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
70′ Intervenție necugetată. Juan Pablo Passaglia îl faultează dur pe Mihai Roman.
70′ Posesie: Poli Iași 47%, FC Botoşani 53%.
69′ Platini de la Poli Iași este surprins în ofsaid
69′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
68′ Mihai Roman a dat pasa de gol.
68′ GOOOL! Reagy Ofosu înscrie!
68′ Șansă bună, Mihai Roman de la FC Botoşani taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
68′ FC Botoşani are o șansă bună de gol.
68′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
68′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
67′ Arbitrul fluieră. Cosmin Bârnoi îl atacă pe Enriko Papa de la spate și e lovitură liberă.
66′ Andrei Cristea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Cosmin Bârnoi.
66′ Arbitrul fluieră. Jonathan Rodriguez îl atacă pe Florian Loshaj de la spate și e lovitură liberă.
66′ Poli Iași are posesia.
65′ Hamidou Keyta de la FC Botoşani este surprins în ofsaid
65′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Doru Popadiuc de la Poli Iași i-a pus piedică lui Denis Hăruț
65′ Meciul se reia
65′ Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
65′ Posesie: Poli Iași 50%, FC Botoşani 50%.
64′ Intervenție necugetată. Andrei Cristea îl faultează dur pe George Miron.
64′ George Miron e sub presiune, reușește să respingă
63′ Andrei Radu trimite o centrare.
63′ Andrei Radu de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
63′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
62′ Florian Loshaj este penalizat pentru că l-a împins pe Mihai Roman

62′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
62′ Meciul se reia
61′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
61′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
60′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
60′ Reagy Ofosu trimite o centrare.
60′ Posesie: Poli Iași 50%, FC Botoşani 50%.
60′ Repunere pentru FC Botoşani
59′ Adrian Bălan de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar coechipierul său nu reușește să profite.
59′ Poli Iași are posesia.
58′ FC Botoşani are posesia.
58′ Andrei Radu de la Poli Iași centrează, dar coechipierul său ajunge prea târziu la minge.
57′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
57′ Repunere pentru FC Botoşani
57′ Șutul lui Florian Loshaj de la Poli Iași trece departe de poartă
57′ Adrian Bălan de la Poli Iași trimite în careu, dar niciun coechipier nu poate profita.
57′ Poli Iași are o șansă bună de gol.
56′ Poli Iași are posesia.
55′ Arbitrul fluieră. Andrei Radu îl atacă pe Jonathan Rodriguez de la spate și e lovitură liberă.
55′ Posesie: Poli Iași 46%, FC Botoşani 54%.
54′ Ovidiu Horsia părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Doru Popadiuc.
54′ Hamidou Keyta a dat pasa de gol.
Podul din Tudor Vladimirescu a inceput sa dea semne de slabiciune. Numeroase zone s-au surpat.

54′ GOOOL! FC Botoşani înscrie!
54′ Hamidou Keyta de la FC Botoşani îi pasează unui coechipier.
54′ Hamidou Keyta trece în dribling de adversari
53′ Ștefan Târnovanu e sub presiune, reușește să respingă
53′ Mihai Roman de la FC Botoşani execută un corner de pe partea dreaptă.
53′ Enriko Papa îşi vede un şut deviat
52′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
52′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
51′ FC Botoşani are o șansă bună de gol.
51′ Florian Loshaj șutează din afara careului, dar Eduard Pap intervine.
51′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
51′ Florian Loshaj de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
51′ Un jucător de la Poli Iași execută un corner scurt, de pe partea stângă.
50′ Eduard Pap respinge în corner mingea trimisă de Andrei Radu
50′ Mihai Roman de la FC Botoşani este surprins în ofsaid
50′ Posesie: Poli Iași 45%, FC Botoşani 55%.
49′ Rodny Lopes Cabral este penalizat pentru că l-a împins pe Alexandru Țigănașu
49′ Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
49′ Andrei Chindriș e sub presiune, reușește să respingă
49′ Adrian Bălan trimite o centrare.
49′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
48′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
48′ Bradley Diallo e sub presiune, reușește să respingă
47′ Jonathan Rodriguez de la FC Botoşani execută un corner de pe partea stângă.
47′ Ce aproape! Lobul lui Mihai Roman de la FC Botoşani е scos de pe linia porții
47′ Șutul lui Mihai Roman e blocat de Ștefan Târnovanu, dar acesta nu poate reține.
47′ FC Botoşani are o șansă bună de gol.
47′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
47′ Platini de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
46′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
46′ FC Botoşani are posesia.
46′ A început repriza a doua.

45′ S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
45′ Posesie: Poli Iași 45%, FC Botoşani 55%.
45′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Enriko Papa de la FC Botoşani i-a pus piedică lui Juan Pablo Passaglia
45′ Poli Iași are posesia.
45′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
45′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Alexandru Țigănașu de la FC Botoşani i-a pus piedică lui Platini
45′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 2
45′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
45′ Posesie: Poli Iași 43%, FC Botoşani 57%.
44′ GOOOL! Jonathan Rodriguez (FC Botoşani) înscrie de la penalty.
43′ PENALTY! Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași îi pune piedică unui adversar și arbitrul acordă penalty!
43′ FC Botoşani are o șansă bună de gol.
42′ FC Botoşani are posesia.
42′ Mihai Roman de la FC Botoşani execută un corner de pe partea stângă.
42′ Ștefan Târnovanu de la Poli Iași intervine la o fază periculoasă.
41′ Enriko Papa trimite cu capul foarte periculos, dar Ștefan Târnovanu respinge în corner.
41′ Mihai Roman de la FC Botoşani execută un corner de pe partea dreaptă.
41′ Andrei Radu respinge în corner.
41′ Reagy Ofosu trece în dribling de adversari
40′ FC Botoşani are posesia.
40′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
40′ Posesie: Poli Iași 46%, FC Botoşani 54%.
40′ Andrei Chindriș e sub presiune, reușește să respingă
39′ Rodny Lopes Cabral trimite o centrare.
39′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
39′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
39′ Poli Iași pleacă pe contraatac.
39′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
38′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Adrian Bălan de la Poli Iași i-a pus piedică lui George Miron
38′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
37′ Andrei Cristea de la Poli Iași faultează, lovindu-l pe Alexandru Țigănașu cu cotul.
37′ Andrei Chindriș e sub presiune, reușește să respingă
36′ Andrei Cristea de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
36′ Platini de la Poli Iași trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
36′ Repunere pentru FC Botoşani
36′ Florian Loshaj execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
34′ Posesie: Poli Iași 44%, FC Botoşani 56%.
34′ Meciul se reia
34′ Meciul este întrerupt din cauza comportamentului spectatorilor
33′ Andrei Chindriș îşi trage un adversar de tricou şi e avertiza cu galben
33′ Andrei Chindriș de la FC Botoşani îl trage în jos pe Andrei Cristea
32′ Enriko Papa este penalizat pentru că l-a împins pe Platini
32′ Şutul lui Mihai Roman este blocat.
32′ FC Botoşani are posesia.
31′ Reagy Ofosu de la FC Botoşani trimite în careu, dar Ștefan Târnovanu rezolvă situația.
31′ FC Botoşani are posesia.
30′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
30′ Repunere pentru Poli Iași
30′ Posesie: Poli Iași 45%, FC Botoşani 55%.

29′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
29′ Bradley Diallo e sub presiune, reușește să respingă
29′ Jonathan Rodriguez de la FC Botoşani execută un corner de pe partea dreaptă.
29′ Mihai Roman îşi vede un şut deviat
29′ Denis Hăruț de la FC Botoşani trimite în careu.
28′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
28′ Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
28′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
28′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
27′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
27′ Ștefan Târnovanu cere mingea
27′ Platini de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
27′ Mihai Roman trimite o centrare.
26′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
26′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
25′ Marius Mihalache este penalizat pentru că l-a împins pe Mihai Roman

25′ Posesie: Poli Iași 48%, FC Botoşani 52%.
25′ Andrei Cristea încasează un galben
25′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Cristea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Juan Bautista Cascini
25′ Jonathan Rodriguez e sub presiune, reușește să respingă
24′ Juan Pablo Passaglia trimite în careu din lovitură liberă
23′ Andrei Chindriș este penalizat pentru că l-a împins pe Adrian Bălan
23′ Mihai Roman este penalizat pentru că a împins un adversar
23′ Mihai Roman de la FC Botoşani preia slab mingea trimisă de un coechipier.
23′ Alexandru Țigănașu de la FC Botoşani îi pasează unui coechipier.
22′ Repunere pentru FC Botoşani
22′ Ovidiu Horsia trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
22′ Poli Iași pleacă pe contraatac.
22′ Alexandru Țigănașu de la FC Botoşani îi pasează unui coechipier.
22′ Denis Hăruț de la FC Botoşani îi pasează unui coechipier.
22′ Marius Mihalache îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
22′ Jonathan Rodriguez de la FC Botoşani execută un corner de pe partea stângă.
21′ Alexandru Țigănașu de la FC Botoşani trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
21′ Adrian Bălan este penalizat pentru că l-a împins pe Jonathan Rodriguez
20′ Repunere pentru Poli Iași
20′ Mihai Roman Un jucător de la FC Botoşani execută lovitura liberă, dar mingea nu-și atinge ținta.
20′ Posesie: Poli Iași 46%, FC Botoşani 54%.

19′ Rodny Lopes Cabral este penalizat pentru că l-a împins pe Reagy Ofosu
18′ FC Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă.
18′ Poli Iași are posesia.
18′ Juan Bautista Cascini de la FC Botoşani trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
17′ Andrei Cristea de la Poli Iași faultează, lovindu-l pe Jonathan Rodriguez cu cotul.
17′ Repunere pentru FC Botoşani
16′ Enriko Papa revine pe teren.
16′ Un şut spectaculos de la distanţă a lui Juan Bautista Cascini este salvat de portarul advers
15′ FC Botoşani are o șansă bună de gol.
15′ Enriko Papa este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
15′ Posesie: Poli Iași 43%, FC Botoşani 57%.
15′ Enriko Papa este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
15′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
14′ Ovidiu Horsia controlează balonul cu mâna.
14′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
14′ Repunere pentru Poli Iași
14′ Hamidou Keyta de la FC Botoşani preia slab mingea trimisă de un coechipier.
13′ Șutul lui Mihai Roman e blocat de Ștefan Târnovanu, dar acesta nu poate reține.
13′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
12′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Adrian Bălan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Jonathan Rodriguez
12′ FC Botoşani are posesia.
12′ Șutul lui Reagy Ofosu de la FC Botoşani trece departe de poartă
11′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
11′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
10′ Posesie: Poli Iași 47%, FC Botoşani 53%.
10′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași i-a pus piedică lui Hamidou Keyta
10′ Andrei Chindriș e sub presiune, reușește să respingă
10′ Adrian Bălan trimite o centrare.
10′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
9′ Poli Iași are posesia.
9′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
9′ Mihai Roman de la FC Botoşani execută un corner de pe partea stângă.
9′ Rodny Lopes Cabral respinge în corner.
9′ Hamidou Keyta trece în dribling de adversari
8′ George Miron de la FC Botoşani îl trage în jos pe Andrei Cristea
8′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

7′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
7′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
7′ Andrei Radu e sub presiune, reușește să respingă
7′ Alexandru Țigănașu trimite o centrare.
7′ Alexandru Țigănașu de la FC Botoşani încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
6′ Alexandru Țigănașu de la FC Botoşani trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
6′ FC Botoşani are posesia.
6′ FC Botoşani are o șansă bună de gol.
5′ Posesie: Poli Iași 40%, FC Botoşani 60%.
5′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
5′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
4′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
4′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
4′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
3′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
3′ FC Botoşani aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

2′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
2′ Juan Pablo Passaglia e sub presiune, reușește să respingă
2′ Jonathan Rodriguez trimite în careu din lovitură liberă
1′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași i-a pus piedică lui Enriko Papa
1′ Terenul e excelent azi, facilitând execuțiile tehnice.
1′ Bine v-am găsit. Noctura e pornită și suntem gata de meci!
1′ Poli Iași are lovitura de începere, meciul a început.
0′ Arbitrul fluieră începutul partidei.
0′ Bine aţi venit pe Stadionul E. Alexandrescu, meciul va începe în aproximativ 5 minute.

ECHIPELE DE START:
Poli Iași: Târnovanu – R. Lopes, Mihalache, Diallo, A. Radu – Passaglia, Loshaj- Platini, A. Bălan, Horșia – A. Cristea
Rezerve: Cobrea – Carleone, I. Cristea, S. Șerban, Bîrnoi, Popadiuc, Hațiegan
Antrenor: Mihai Teja

FC Botoșani: Pap – Haruț, Miron, Chindriș, Țigănașu – J. Rodriguez, Papa – Ofosu, Cascini, M. Roman – H. Keyta
Rezerve: Hankic – Mendoza, E. Florescu, Ongenda, Cimpanu, Chalkiadakis, Ashkovski
Antrenor: Marius Croitoru

Cele două echipe joacă pentru ultimul loc din play-off, ocupat înaintea acestei întâlniri de către Poli Iași, cu 18 puncte.

FC Botoșani are cu două puncte mai puțin și ocupă locul 9. Cele două formații sunt despărțite de către FCSB, locul 7 (18 puncte) și Dinamo, locul 8 (17 puncte).