Victorie pentru echipa lui Răzvan Lucescu. Formaţia Al Hilal a învins Al Raed cu scorul de 3-1

Publicat: 05 feb. 2020

Formaţia Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Al Raed, într-un meci din etapa a XVII-a a campionatului Arabiei Saudite. Golurile au fost marcate de Eduardo ‘6, Gomis ’42 şi Al Maiouf ‘90+6 (penalti) pentru gazde şi Fouzair ’60 (penalti) pentru Al Raed. În minutul 45+6, echipa lui Lucescu a ratat un penalti prin Gomis. Şi oaspeţii au ratat un penalti, în minutul 89, prin Fouzair. Al Hilal este lider în clasament, cu 38 de puncte, în timp ce Al Raed este pe şase, cu 27 de puncte.