Breaking News
La final de rubricuță, babetele cele hâtre vă mai povestesc una despre un personaj de la noi care ar vrea să revină pe cai mari. De data asta e vorba despre unul care a fost dereftor, prefeci și care vrea acuma să fie în altă parte. Cică Marian Boss-cu-Anu are niște planuri noi cu foncțiile alea împărțite între peneleu și pesedeu. După ce numele lui a fost vehiculat la conducerea Finanțurilor, au apărut alte informațiuni, că el ar vrea să fie dereftor la Derefțiunea Vămilor din Iași. Boss-cu-Anu zice că are susținerea lui Mitică Buză, de la Waslui, unul dintre mahării zonei Moldovei, care e în hora ălora ce fac și desfac foncții! Om trăi și om vedea ce și cum… în perioada următoare!
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie