Prima pagină » Magazin » Weekend plin în Iulius Town: atelier de paste, teatru interactiv, promoții și competiții sportive

Weekend plin în Iulius Town: atelier de paste, teatru interactiv, promoții și competiții sportive

14 nov. 2025, 16:24,
Redacția BZI în Magazin

Finalul acesta de săptămână aduce, pe lângă reduceri de neratat, și evenimente dedicate întregii familii. Cei mai sportivi sunt invitați la Engine Room, un maraton al rezistenței și al spiritului de echipă. Copiii sunt așteptați la o nouă ediție a teatrului interactiv, dar și la un workshop de paste susținut de Pasta Io. Totodată, continuă și reducerile de Black Friday, iar în Iulius Town cumpărăturile îți pot aduce și cadouri speciale, printre care și marele premiu: un fotoliu de masaj Komoder Focus III.

Sâmbătă, 15 noiembrie, peste 140 de sportivi vor concura în Iulius Town la Engine Room, o competiție ce pune energia în mișcare. Participanții vor concura pe aparate de tip SKI, bicicletă, barcă și bicicletă eliptică. Concursul organizat de CrossFit Timișoara va fi împărțit în 12 runde a câte 12 persoane, transformând competiția într-un maraton al rezistenței și al spiritului de echipă. Vino sâmbătă, de la ora 11.00, în zona Atrium și susține-ți favoriții!

Micii bucătari sunt invitați în această duminică, de la ora 11.00, la un workshop inedit, unde vor învăța cum se fac pastele. Împreună cu echipa Pasta Io vor prepara, pas cu pas paste artizanale, într-o atmosferă relaxată și plină de voie bună. Începând cu ora 11.00, piațeta din zona Intersport din Iulius Mall Timișoara devine un atelier al veseliei. Participarea este gratuită și se face în limita locurilor disponibile. Mai multe detalii și informații se regăsesc pe site-ul https://pastaio.ro/.

Programul dedicat celor mici continuă și la teatrul interactiv pentru copii, tot duminică în food court. De la ora 12.00, „Albă ca Zăpada” le va povesti celor mici prin ce peripeții a trecut. Accesul este gratuit pentru toți iubitorii de teatru.

Laitmotivul lunii noiembrie este reprezentat de reduceri, iar în Iulius Town te bucuri de promoții speciale la fiecare vizită pe care o faci. Și weekend-ul acesta, la cumpărături în valoare de minimum 500 lei, poți câștiga instant unul dintre cele 200 de vouchere în valoare de 50 lei, oferite în fiecare zi a campaniei. Iar la finalul campaniei intri automat în cursa pentru marele premiu: un fotoliu de masaj Komoder Focus III, pentru momentele tale de relaxare supremă, chiar acasă. Catalogul reducerilor și regulamentul campaniei pot fi consultate pe site-ul Iulius Town.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
24 decembrie 2025
24 decembrie 2025
Articole similare
Nu este o imagine dintr-un film de acțiune, ci realitatea din Iași. A îngenunchiat în fața polițiștilor și a ridicat mâinile, după ce a vrut să-și taie rivalul într-un magazin din CUG
02:00
FOTOEXCLUSIV Nu este o imagine dintr-un film de acțiune, ci realitatea din Iași. A îngenunchiat în fața polițiștilor și a ridicat mâinile, după ce a vrut să-și taie rivalul într-un magazin din CUG
Laptele și cornul elevilor în anii școlari 2025-2027 vor costa peste 6,6 milioane de euro! Se caută firme pentru furnizarea și livrarea produselor
02:00
Laptele și cornul elevilor în anii școlari 2025-2027 vor costa peste 6,6 milioane de euro! Se caută firme pentru furnizarea și livrarea produselor
Supărat că a picat, s-a apucat de aruncat cu cacao în toate direcțiile
02:00
Supărat că a picat, s-a apucat de aruncat cu cacao în toate direcțiile
Decizie de ultimă oră, luată de primarul Mihai Chirica! Piața Unirii va fi închisă timp de 12 luni
02:00
FOTO Decizie de ultimă oră, luată de primarul Mihai Chirica! Piața Unirii va fi închisă timp de 12 luni
O tânără din Iași vinde globuri personalizate în toată lumea. Clienții plătesc pentru picturi cu animale de companie, persoane dragi sau peisaje de iarnă. „La un glob cu pisici am muncit 5 ore”
02:00
FOTOVIDEO O tânără din Iași vinde globuri personalizate în toată lumea. Clienții plătesc pentru picturi cu animale de companie, persoane dragi sau peisaje de iarnă. „La un glob cu pisici am muncit 5 ore”
Un bărbat din Iași s-a culcat cu capul pe roata unei mașini, după ce a băut mai multe pahare de vin! Cum a fost găsit individul: „Nu era vizibil, putea să fie călcat”
02:00
Un bărbat din Iași s-a culcat cu capul pe roata unei mașini, după ce a băut mai multe pahare de vin! Cum a fost găsit individul: „Nu era vizibil, putea să fie călcat”
Proiect imobiliar pe șoseaua Iași – Ungheni! Primăria municipiului a autorizat proiectul inițiat de firma Giga Instal SRL
02:00
FOTO Proiect imobiliar pe șoseaua Iași – Ungheni! Primăria municipiului a autorizat proiectul inițiat de firma Giga Instal SRL
Aglomerație la o licitație de la ApaVital! S-au înscris 9 firme pentru contractul de 1,5 milioane de euro pentru serviciile de pază
02:00
Aglomerație la o licitație de la ApaVital! S-au înscris 9 firme pentru contractul de 1,5 milioane de euro pentru serviciile de pază
Groapa de gunoi din curtea bisericii a iscat un adevărat conflict între localnici și primărie! Gavril Catană: „Este făcută ilegal”
02:00
FOTOVIDEO Groapa de gunoi din curtea bisericii a iscat un adevărat conflict între localnici și primărie! Gavril Catană: „Este făcută ilegal”
S-a lansat aplicația AniMuz la Palatul Culturii. Tablourile și elementele arhitecturale prind viață datorită inteligenței artificiale
02:00
FOTO S-a lansat aplicația AniMuz la Palatul Culturii. Tablourile și elementele arhitecturale prind viață datorită inteligenței artificiale