Prima pagină » Local » Accident rutier în Tomești! Un tractor a intrat în coliziune cu un autoturism – UPDATE, LIVE VIDEO

Accident rutier în Tomești! Un tractor a intrat în coliziune cu un autoturism – UPDATE, LIVE VIDEO

07 aug. 2025, 09:08,
Redacția BZI în Local

În urmă cu puțin timp s-a produs un accident rutier la Iași. Din primele informații deținute de reporterii BZI, incidentul auto a avut loc în satul Chicerea, comuna Tomești.

UPDATE 4: Persoanele rănite vor ajunge la UPU din cadrul Spitalului Sf. Spiridon din Iași.

„Accident rutier Tomeşti, 5 persoane implicate, 3 necesită transport la spital, vor veni în UPU Spiridon, toţi conştienţi, stabili”, a transmis prof. dr. Diana Cimpoeșa, șefa UPU SMURD Iași.

UPDATE 3: Victimele au fost transportate la spital.

„La locul accidentului rutier a fost trimis în sprijin și un echipaj EPA SMURD. În urma evaluării medicale efectuate la fața locului, trei persoane, toate conștiente, au fost preluate și transportate la spital pentru investigații suplimentare”, a mai spus ISU Iași.

UPDATE: Cinci persoane au fost implicate, iar trei dintre acestea sunt rănite.

„Echipajele au ajuns la locul intervenţiei, în total sunt implicate 5 persoane, toate conştiente, neîncarcerate, dintre care 3 necesită îngrijiri medicale”, a adăugat ISU Iași.

Traficul în zonă este blocat!

Știre inițială

Un tractor a intrat în coliziune cu un autoturism.

Nu se cunoaște cauza producerii accidentului.

Nu s-au raportat victime.

La fața locului se deplasează mai multe echipaje de intervenție.

„Accident rutier Tomeşti, în care au fost implicate un tractor şi un autoturism. Acţionează o autospecială de la Detaşamentul 2 de Pompieri Iași și echipaje de la SAJ Iaşi”, a transmis ISU Iași.

Revenim cu detalii!

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță și de volumul real de activitate, nu doar după vechime sau statut profesional. Ideea a fost prezentată de ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, într-un demers ce vizează reorganizarea și plata gărzilor medicale. Măsura, anunțată public la începutul lunii februarie 2026, urmărește să reducă discrepanțele dintre munca […]
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
28 martie 2026
28 martie 2026