Breaking News
La final de rubrică, babele vă anunță că se cam întâmplă lucruri dubioase pe la milițiile locale. Din cauza faptului că unii de pe acolo au salarii uriașe și nu mișcă un pai, cum s-ar spune, s-a pornit așa o luptă între colegi, cum ar veni. Pentru că s-au auzit zvonuri care spuneau că s-ar putea să se mai facă disponibilizări, ăia de pe acolo se sifonează unii pe alții și, mai mult decât atât, se înregistrează, pozează și tot așa, poate-poate pică vreunul pe picior greșit…
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Daca Primarul nu reface grila de salarizare la partea minima, obligatorie la cea mai de jos treapta, asa o sa fie in continuare pentru ca sunt extrem de multe invidii.
Salarizare la cel mai de jos prag posibil din grila, astfel toti vor fi la fel ca si nivel de salarizare si nu vor mai fi umpluti de banii din fondurile Primariei, ale cetatenilor de fapt.
Asa este, salarii nesimtite pe banii nostri. Sa ii desfiinteze si sa lase jandarmii si politia nationala ca oricum ei nu fac nimic decat se cearta intre ei , se dau in judecata, se maninca reciproc.
Cât impozit plătești mai sărăcie, de plătești tu salariul unui polițist local? 😅😅😅
Era o adunare a Poliției Locale pe Ștefan cel Mare lângă primarie. Am văzut mai mulți șefi cu stele pe umăr decât polițiști locali. Spuneai că s-a umplut stada de generali. Acolo trebuie redus. Prea mulți șefi.
Fără supărare pe unii atât îi duce mintea.Si cea mai urgență situație sa scape instituția de bețivi.Sunt o sumedenie de bețivi , unii consuma chiar si în timpul serviciului.Și din atâția șefi nu s-a luat nicio măsură împotriva lor.Sa se faca controale surpriză și sa le pună fiola. Si mai trebuie o mare exigență pe îngrijirea ținutei.