Astăzi, 3 iulie 2023, poate fi considerată cea mai fericită zi pentru Grigoraș Stanislav. Tânărul ieșean, elev la Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Iași, a reușit să promoveze examenul maturității.
Pentru a imortaliza momentul, a scris pe o bucată de carton „Am luat Bacu” și a început să se plimbe prin centrul orașului pentru a împărți bucuria cu cei din jur.
Vă aducem aminte faptul că în urma afișării rezultatelor la BAC 2023, județul Iaşi a rămas pe podiumul național ocupând locul al doilea din perspectiva mediilor de 10 (după Argeş, Constanța şi Prahova care s-au situat, la egalitate, pe prima poziție) şi locul al treilea ca rată de promovare, cu un procent de 85,2% (după Brăila şi Cluj).
Rezultatele de la BAC 2023 pe fiecare județ în parte
Rezultate BAC 2023 Bistrița-Năsăud
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Mare realizare… inainte era ceva normal sa iei bacul. Acum se bucura de parca au castigat la loto. De obicei cei care nu invata se bucura ca-l iau.
Si ce daca ? Tot la cules sparanghel si la sters bucile babelor italiene o sa ajunga.Sa spuna merci daca prinde un loc la abator in Germania sau Olanda.In Romania locurile de munca bune la stat sunt mostenite din tata in fiu ba baiatule.Sa ne spui peste cateva luni ce valoare are diploma aia intro tara de rahat.Nimeni nu vrea destepti sa caraie ,ce prosti gramada sa traga la saiba zi lumina.
dar tot cu ticul verbal „coae” o arde cu baietii pe tramvai.
Daca lua doctoratu’ sau ceva, mai ziceam…
Daca e asa de bucuros inseamna ca asta e varful academic la care a tintit in viata…
Felicitari, acum succes la spalat vase sau tuns gazonul cu ajutorul diplomei.
Prea multa rautate!
E un tanar care isi manifesta bucuria de a fi trecut examenul maturitatii! De ce judecati mereu intr-o maniera atat de rautacioasa pe cei din jur? Daca ar fi fost prins cu droguri, la furat sau facand acte antisociale, era altceva…
Jegoasa natie mai suntem…
Oricum, mai bine cu bac decat fara bac, este o realizare personala. Felicitari!
Oricum, mai bine cu bac decat fara bac, este o realizare personala, daca doreste, are timp si pentru titlul academic, toate la timpul lor. Felicitari!
Un copil bucuros… 🙂
Antonio Porosnicu este cel mai mare retardat al Iasului. A luat bacul pe pile. Acum e un student mediocru. Sa ma pis pe ma-sa
majoritatea care au luat bac-ul anul asta, inca au tic-ul verbal ” coae” . Ii auziti in public, zi de zi.