12 ani de închisoare. Aceasta este pedeapsa primită de cei doi români care și-au omorât prietenul pentru 500 de euro. Alexandru, un tânăr în vârstă de 27 de ani, a fost ucis în bătaie de cei pe care îi credea apropiați.
La doar 27 de ani, Alexandru a fost ucis de prietenii săi. Mersese în Olanda cu gândul să muncească pentru un trai mai bun. A ajuns acolo pe 13 octombrie 2022, pe data de 14 octombrie a fost prima zi de muncă, iar în noaptea de 14 spre 15 octombrie 2022, tânărul a fost bătut până de alți doi români, până s-a stins din viață.
12 ani de închisoare pentru cei doi români din Olanda care și-au ucis prietenul
Oamenii legii au decis. Cei doi români acuzați pentru uciderea lui Alexandru Ciornei, tânărul în vârstă de 27 de ani care a fost ucis de doi dintre prietenii săi, în Olanda, au primit 12 ani de închisoare. Verdictul final al instanței urmează însă să fie pronunțat peste două săptămâni, scrie stiridiaspora.ro
.O tânără în vârstă de 19 ani și-a ucis tatăl pentru a-și apăra mama, în Italia
Tânăra în vârstă de 19 ani nu ar mai fi suportat bătăile pe ea și mama sa le încasa de la tatăl său. Bărbatul în vârstă de 50 de ani, Akhyad Sulaev, fost campion de karate în Cecenia și acum zidar ocazional, a fost ucis de propria fiică în apartamentul de la primul etaj din vila San Giovanni, în Nizza Monferrato.
„Știa unde să ne lovească, astfel încât să nu ni se vadă vânătăile. Dar ne lovea mereu. Nu maivoiam să o facă. Eram obosită. M-am apărat. L-am lovit, lăsându-l la pământ. Dar nu am vrut să-l omor. Apoi am așteptat poliția”, a povestit tânăra, scrie observatornews.ro
Vreti in Schengen cu asemnea specimene???Vreti fara viza in USA?De ce?Ca infractorii si spuma gunoaielor sa duca faima falsa a celor ce muncesc cinstit? Si paganii sunt mai vrednici decat etichetatii religiosi!
Ce prosti ,pentru 500 ?