Prima pagină » Bursa Barfelor » Cică să fugiți ca de dracuʼ de executorul ăsta
Cică să fugiți ca de dracuʼ de executorul ăsta

Cică să fugiți ca de dracuʼ de executorul ăsta

11 dec. 2025, 02:01, 2 ,
în Bursa Barfelor

Babele bârfitoare încep rubrica de azi cu o povestioară despre un executorescu de ăla de ar trebui să pună în aplicare legea. El se numește Valy Silifon și tot mai mulți oameni spun că nu-și face treaba și că nu aplică hotărârile judecătorești așa cum ar trebui. Cică omulețul nu face altceva decât să-și stoarcă clienții de bani și atât. Acum este știut faptul că mulți executori de ăștia sunt în plop și plopul în aer, cum s-ar spune, dar fac cașcaval și asta este, până la urmă, pentru ei, important…

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Criza politică se adâncește după respingerea Guvernului Veștea. Parlamentul caută soluții pentru evitarea alegerilor anticipate
Respingerea Guvernului Veștea amplifică criza politică, însă analiștii consideră că alegerile anticipate rămân improbabile. România traversează o nouă perioadă de incertitudine politică după ce Guvernul propus de Adrian Veștea nu a reușit să obțină votul de încredere al Parlamentului. Deși eșecul Executivului deschide teoretic posibilitatea organizării unor alegeri anticipate, analiștii citați de Reuters consideră că […]
Criza politică se adâncește după respingerea Guvernului Veștea. Parlamentul caută soluții pentru evitarea alegerilor anticipate
Comentarii
  • Legea este prost facuta si foarte invechita, de aceea trebuie refacuta urgent altfel foarte multi oameni din toate categoriile sociale si de orice varsta, vor ramane pe drumuri in urmatoarea perioada si asta datorita contextului foarte complicat economico-social.

    Se vand bunurile oamenilor la 1/4 din valoarea lor efectiva, ceea ce este o japca si o bataia de joc legala si pe fata, asta generand si o mare coruptie.

    Politicienii votati de noi cetatenii ar trebui sa ia atitudine si sa revizuiasca, sa modifice legea si anume daca un bun sechestrat si scos la vanzare de executor care costa 100 lei sa fie vandut la minim 100 lei sau mai mult si nu la 25 lei cum este acum, iar de diferenta aceea si anume cei 75 lei oamenii raman datori toata viata.

    Asa ajung oamenii fara bunuri dar si datori in continuare pe viata, deoarece acel bun nu se vande la adevarata lui valoare sau macar la valoarea de piata din acel moment, ci la un pret derizoriu fata de valoarea lui.

  • Mihai Dumitrescu

    Mai e unul Dragos IOVU….un futangiu si un pervers. Alea de lucreaza la el, prima data dau probe la futi g si daca presteaza bine sunt angajate….

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
23 iunie 2026
23 iunie 2026