Caz halucinant la Iași! O femeie, în vârstă de 84 de ani din comuna Șipote, mamă a 16 copii, trăiește un adevărat coșmar.
UPDATE: Femeia s-a întors la Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Sf. Spiridon din Iași.
„Pacienta Aurica B., de 84 ani, s-a reîntors în UPU Spital Sf. Spiridon, după ce a mers împreună cu primarul din Şipote, poliția, ambulanţa, asistenta socială de la Şipote la 6 din cei 9 copii. Nimeni nu o doreşte, nu o primește”, a menționat prof. dr. Diana Cimpoeșu, șefa UPU SMURD Iași.
Știre inițială
De două zile, femeia nu este primită de niciunul dintre copiii săi, fiind nevoită să aștepte în stradă.
În prezent, fiica acesteia de la București face demersuri pentru a-și convinge frații care locuiesc la Iași să o lase să se întoarcă acasă.
„O femeie de 84 de ani din Șipote care are 16 copii și trebuie să meargă acasă nu este primită de nici unul de 2 zile. Acum așteptăm ca fiica de la București să-i convingă pe cei din județul Iași să o primească acasă”, a transmis prof. dr. Diana Cimpoeșu, șefa UPU SMURD Iași.
Cine știe ce leo fi făcut iepuroaica în toata copilăria lor de chiar nici unul nu mai vrea să știe de ea !, pe iei iați întrebat de ce ?
Bravo lor !