Prima pagină » Cancan » Fiul Elodiei Ghinescu, decizie radicală. Ce a hotărât să facă după 14 ani de la dispariția mamei sale

Fiul Elodiei Ghinescu, decizie radicală. Ce a hotărât să facă după 14 ani de la dispariția mamei sale

28 ian. 2021, 14:41,
în Cancan

Elodia Ghinescu a dispărut fără urmă la sfârșitul lunii august 2007. Nici până în prezent nu se știe ce s-a întâmplat cu femeia, însă anchetatorii au decis la acea vreme faptul să soțul său este cel care a făcut-o să dispară în urma unor certuri. La 14 ani de la tragicul eveniment fiul acesteia a luat o decizie radicală.

În 2007 soțul Elodiei a anunțat dispariția acesteia, iar la aproape două săptămâni, anchetatorii care se ocupau de caz au găsit într-o râpă de lângă Râșnov haine având pete cu sângele ei.

Soțul avocatei, Cristian Cioacă a primit atunci o condamnare de 15 ani şi opt luni de închisoare, scrie romaniatv.net, dar cu toate acestea din nefericire nu se știe ce s-a întâmplat cu trupul Elodiei Ghinescu.

Fiul cuplului avea la acel moment un an, iar după ce tatăl său a intrat în închisoare acesta a rămas alături de sora tatălui său care a avut în tot acest timp grijă de el. Băiatul a trăit toată copilăria o adevărată dramă din cauza celor întâmplate în familia lui.

Fiul Elodiei Ghinescu, decizie radicală

În prezent, Patrick are 15 ani, iar pentru că de-a lungul timpului a suferit enorm a decis să nu mai poarte numele tatălui său, Cristian Cioacă. Băiatul a renunțat la nume după ce tatăl său a fost condamnat la închisoare, acuzat că i-a omorât mama.

El a solicitat în instanță schimbarea numelui său de familie, potrivit unor declarații făcute în urmă cu câteva luni de avocata familiei Ghinescu, Crina Radu, potivit tacataca.ro

”Am sunat la Primăria Albota, unde practic copilul locuiește cu sora lui Cristian Cioacă și ni s-a confirmat faptul că a existat o astfel de cerere formulată de către sora lui Cristian Cioacă.

Dumnaei este tutorele copilului în acest moment. Ar fi formulat o astfel de cerere pentru ca micuțul să nu mai poarte numele de Cioacă și să poartă numele Ene. Faptul că i-a schimbat numele nu-l ajută pe copil”, a declarat Crina Radu pentru Antena Stars.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
13 decembrie 2025
13 decembrie 2025
Articole similare
Noi controale ale polițiștilor rutieri în traficul din Iași. Iată cine au fost cei vizați
02:00
Noi controale ale polițiștilor rutieri în traficul din Iași. Iată cine au fost cei vizați
Un medic din Iași vorbește despre cazurile de lepră confirmate în România. Dr. Florin Roșu: „Situația actuală nu este una cu risc pentru populație”
02:00
Un medic din Iași vorbește despre cazurile de lepră confirmate în România. Dr. Florin Roșu: „Situația actuală nu este una cu risc pentru populație”
DSVSA Iași a dat primele amenzi înainte de sărbători. Inspectorii și-au pus mâinile în cap când au văzut produsele pe jos și că lipsesc documente
02:00
DSVSA Iași a dat primele amenzi înainte de sărbători. Inspectorii și-au pus mâinile în cap când au văzut produsele pe jos și că lipsesc documente
Pe această stradă din Iași, regulile de circulație sunt ignorate zilnic! Polițiștii au ridicat zeci de mașini, însă problema persistă: „Majoritatea aparțin studenților”
02:00
FOTO Pe această stradă din Iași, regulile de circulație sunt ignorate zilnic! Polițiștii au ridicat zeci de mașini, însă problema persistă: „Majoritatea aparțin studenților”
Apicultorii din Iași s-au săturat de măsurile luate împotriva lor: „Noi vrem să fim lăsați în pace. Politicienii au o problemă cu noi”
02:00
Apicultorii din Iași s-au săturat de măsurile luate împotriva lor: „Noi vrem să fim lăsați în pace. Politicienii au o problemă cu noi”
Investitorii din Iași încep să câștige procesele împotriva primăriei! Denisa Ionașcu, secretarul general, vinovată de haosul din urbanism
02:00
FOTO Investitorii din Iași încep să câștige procesele împotriva primăriei! Denisa Ionașcu, secretarul general, vinovată de haosul din urbanism
Gaborul încalcă ordinul de protecție?
02:00
Gaborul încalcă ordinul de protecție?
După ani de așteptări, primăria intervine pe strada Văleni! Drumul va fi închis până la finalul anului. Mihai Chirica: „Rețeaua de canalizare este funcțională, dar sunt convins că nu pentru multă vreme”
02:00
FOTOVIDEO După ani de așteptări, primăria intervine pe strada Văleni! Drumul va fi închis până la finalul anului. Mihai Chirica: „Rețeaua de canalizare este funcțională, dar sunt convins că nu pentru multă vreme”
Locatarii unui bloc din centrul Iașului sunt terifiați după ce un afacerist a cumpărat un teren în apropiere. Ce construcție plănuiește noul proprietar
02:00
FOTO Locatarii unui bloc din centrul Iașului sunt terifiați după ce un afacerist a cumpărat un teren în apropiere. Ce construcție plănuiește noul proprietar
Dr. Liviu Stafie, directorul DSP Iași, prima reacție cu privire la situația de la Spitalul de Copii „Sfânta Maria” din Iași
01:06
FOTO Dr. Liviu Stafie, directorul DSP Iași, prima reacție cu privire la situația de la Spitalul de Copii „Sfânta Maria” din Iași