Breaking News
George Simion a transmis un mesaj de ultimă oră despre procesul lui Călin Georgescu. Liderul AUR a spus că așteaptă ziua de 30 decembrie pentru a afla verdictul momentului. Simion spune că îl susține în continuare pe președintele ales, Călin Georgescu.
„Pe 30 decembrie, la Curtea de Apel, vom ști dacă avem președinte și dacă intrăm în ordine constituțională sau continuăm cu lovitura de stat.
Dacă nu, pe 16 sau 23 martie, alegeri prezidențiae de la 0. Eu nu trădez, nu mă vând PSD, nu mă visez cum se visează alții președinți ilegitimi, îl aleg pe Călin Georgescu pentru că asta a fost și alegerea poporului român”, a spus George Simion.
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
In 5 ani de cand Simion e in politica, a facut el ceva concret pentru Romania?
Nu mai are interes pentru popor, doar o schimbare și atât.