Prima pagină » Cancan » Ianis Hagi, prestație dezamăgitoare la ultimul meci. Viitorul lui e incert
Ianis Hagi, prestație dezamăgitoare la ultimul meci. Viitorul lui e incert

Ianis Hagi, prestație dezamăgitoare la ultimul meci. Viitorul lui e incert

30 mart. 2025, 08:39,
în Cancan

Ianis Hagi a primit o notă mediocră după meciul cu Dundee FC. Rangers și Dundee FC au fost adversare în etapa a 31-a din campionatul Scoției, într-o partidă foarte dificilă. Oaspeții s-au impus cu scorul de 4-3, golul victoriei fiind marcat în minutele de prelungire.

Un meci dificil

Dundee FC a deschis scorul în minutul 2, prin Murray, Shaughnessy a majorat diferența, ca același jucător să marcheze un autogol înainte de pauză. În minutul 62, Tiffoney a majorat scorul, însă a urmat revenirea celor de la Rangers, care au marcat de trei ori, prin Tavernier, Lawrence și Dessers, obținând o victorie importantă.

Prestația lui Ianis Hagi a fost dezamăgitoare

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 46, înlocuindu-l pe Balogun, dar prestația sa a fost dezamăgitoare. Jurnaliștii de la RangersNews i-au dat nota 3. Aceștia consideră că fiului lui Gică Hagi i-a lipsit acuratețea și că putea mai mult.

„Părea să aibă misiunea de a face ceva să se întâmple la pauză, însă i-a lipsit acuratețea de care aveau nevoie el și coechipierii săi. A adăugat intensitate și a mutat mingea mult mai repede, ceea ce a ajutat cu tempo-ul”, au scris jurnaliștii.

Viitorul lui Ianis Hagi e încert

Fiul lui Gică Hagi își încheie contractul cu Rangers în această vară, iar până acum nu a ajuns la un acord privind prelungirea. Cu aproximativ trei luni înainte de expirarea contractului cu Rangers, cota fotbalistului a crescut. Site-ul de specialitate Transfermarkt îl cotează acum pe internaționalul român la două milioane de euro, o creștere de 500.000 de euro față de precedenta estimare, din decembrie 2024.

În Scoția se discută mult despre viitorul românului, iar Graeme Bailey, specialist în transferuri, a declarat că Ianis ar putea rămâne la Rangers.

„Mi s-a spus că Hagi este cel mai bine plătit jucător al lui Rangers. Nu va rămâne pe acel contract. În acest moment nu-l văd să-și continue cariera la Glasgow”, a explicat jurnalistul, pentru Rangers News.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Nicușor Dan pregătește scenariul de rezervă pentru Palatul Victoria. Guvern minoritar dacă Executivul Veștea nu obține votul Parlamentului
Nicușor Dan analizează scenariul de rezervă pentru formarea Guvernului. Dacă Executivul condus de Adrian Veștea nu primește votul Parlamentului, una dintre variante este un guvern minoritar format din PNL, USR și UDMR. În timp ce negocierile pentru formarea noului Executiv continuă într-un climat politic tensionat, președintele României, Nicușor Dan, analizează și variante alternative pentru depășirea […]
Nicușor Dan pregătește scenariul de rezervă pentru Palatul Victoria. Guvern minoritar dacă Executivul Veștea nu obține votul Parlamentului

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
20 iunie 2026
20 iunie 2026