Prima pagină » Cancan » Ilona Brezoianu, replică dură pentru Dan Negru, după ce prezentatorul a criticat audiența de Revelion a Antenei 1. Cum a reacționat acesta
Ilona Brezoianu, replică dură pentru Dan Negru, după ce prezentatorul a criticat audiența de Revelion a Antenei 1. Cum a reacționat acesta

Ilona Brezoianu, replică dură pentru Dan Negru, după ce prezentatorul a criticat audiența de Revelion a Antenei 1. Cum a reacționat acesta

04 ian. 2025, 20:00,
Redacția BZI în Cancan

Ilona Brezoianu i-a dat replica lui Dan Negru, după ce omul de televiziune a comentat că este al treilea an în care PRO TV bate Antena 1 la audiență, post unde revelioanele prezentate de el au deținut supremația mai bine de doua decenii, fapt care i-a adus, de altfel, și supranumele de Regele audiențelor. Iată ce i-a răspuns actrița prezentatorului de la Kanal D!

În noaptea de Revelion, a fost o competiție acerbă între cele mai importante posturi de televiziune, care au avut în program zeci de vedete de primă mână, muzică și divertisment pentru toate gusturile. Iată însă că și de data asta, pentru al treilea an consecutiv, PRO TV a învins Antena 1, fapt comentat și de Dan Negru, care a făcut istorie mai bine de două decenii de Revelion, la Antena 1. Ulterior, Ilona Brezoianu, care anul acesta a prezentat Revelionul cel Ne-Bun alături de Florin Ristei, i-a dat replica lui Dan Negru.

Ilona Brezoianu, replică acidă pentru Dan Negru, după ce prezentatorul a criticat audiența de Revelion a Antenei 1

Audiențele au confirmat și de data aceasta că lupta dintre PRO TV și Antena 1 a fost câștigată de postul din Pache Protopopescu. Programul de Revelion prezentat de Pavel Bartoș alături de Raluka a fost urmărit de peste 2,1 milioane de telespectatori, în intervalul orar 20.00-2.00, în timp ce „Revelionul cel neBun’ de la Antena 1, cu Ilona Brezoianu și Florin Ristei, a fost vizionat de aproximativ 1,5 milioane de români. După ce Dan Negru a comentat, cu amărăciune, că, pe vremea când prezenta el Revelionul, Antena 1 domina audiențele, Ilona Brezoianu i-a dat omului de televiziune replica în mediul online.

„Așa de început de an… un sfat. Fraților, nu vă lăsați intimidați de ‘monștri sacri’ în orice domeniu… Dacă sunteți la început de drum, mergeți înainte… Toți au pornit de undeva și e timp pentru toți să învățăm să fim la fel de buni ca ei. Valabil pentru multe domenii în care cineva spune ‘nu mai sunt ce au fost’. Ba da, sunt și o să fie. Am încredere în asta. Putem ajunge și noi la fel de buni.

Dan Negru: „În locul lor, aș fi păstrat echipa și aș fi lăsat orgoliul deoparte”

Timp de 23 de ani, Dan Negru a prezentat Revelionul la Antena 1 și nimeni nu a reușit să-l detroneze, audiențele postului fiind întotdeauna peste cele ale concurenței. Prezentatorul a subliniat faptul că plecarea sa și înlocuirea echipei cu oameni mai bine plătiți, dar și mai mulți nu a adus rezultatele scontate, iar asta ar trebui să reprezinte o lecție pentru postul de televiziune.

„Prima lecție din an mi-au dat-o audiențele de Revelion. Mă uit pe ele și văd cum consumul de televiziune scade cu fiecare revelion. Însă lecția e alta:

Este al treilea an consecutiv în care Antena pierde Revelionul, după ce echipa mea l-a câștigat timp de 23 de ani (DOUĂZECI ȘI TREI).

Sfârșitul pentru unii e începutul pentru alții.

În locul lor, aș fi păstrat echipa și aș fi lăsat orgoliul deoparte… Orgoliul distruge ceea ce iubirea zidește!

Celor din echipele mele de atunci le mulțumesc public pentru că, timp de 23 de ani, au învins liderul. Abia acum se vede cu adevărat valoarea performanței voastre!

Apreciez eleganța șefilor mei de la Kanal D, care nu mi-au impus niciodată să fac ceva ce nu mi-aș fi dorit să fac în televiziune.

Banii îți dau putere, dar caracterul îți aduce respect!

Urăsc vorba lui Napoleon: „Cimitirul e plin de oameni de neînlocuit.’ Când o mai auziți, amintiți-vă de lecția Revelionului și de oamenii care chiar nu au mai putut fi înlocuiți.

Cei care au urmat după ei au fost mai mulți și mai bine plătiți. Degeaba!

Omul este măsura lucrurilor!

Alor mei, de atunci, le-am trimis acum audiențele Revelionului, ca să le arăt că Napoleon a greșit.

Nu e adevărat că „cimitirele sunt pline de oameni de neînlocuit.’ Cei care spun asta știu doar să intimideze, nu să coopereze.

Plecați de lângă astfel de oameni – vă vor ofili…

Creșteți acolo unde sunteți apreciați, mergeți unde sunteți primiți și rămâneți unde sunteți iubiți!

Asta e lecția mea de început de an„, a scris prezentatorul în mediul online, unde a postat și câteva fotografii de pe vremea când prezenta revelioanele la Antena 1.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Revoltă după o cazare în Eforie Nord. Un cuplu susține că a găsit mucegai și mizerie într-un hotel de trei stele, deși a plătit 350 de lei pe noapte
Un cuplu cazat într-un hotel de trei stele din Eforie Nord susține că a găsit mucegai, praf și instalații sanitare deteriorate. Imaginile au fost publicate online, iar turiștii cer verificări din partea ANPC. Turiștii susțin că au descoperit o cameră cu numeroase probleme de igienă și întreținere, iar după ce au cerut schimbarea acesteia, spun […]
Revoltă după o cazare în Eforie Nord. Un cuplu susține că a găsit mucegai și mizerie într-un hotel de trei stele, deși a plătit 350 de lei pe noapte

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
11 iulie 2026
11 iulie 2026