Breaking News
La final de rubrică, babele vă anunță că este mobilizare totală la Citidin! Cică ședințele sunt tot mai dese în biroul lui Marusăl Ionpescu, directorul general. Acolo se adună toată șleata, care se cunosc între ei și au făcut combinații, să se asigure că sunt toți pe aceeași lungime de undă și că nu ciripește vreunul. Au apărut tot felul de dubii și nimeni nu mai are încredere în celălalt. Oricum, mai sunt multe chestii de discutat despre asta, dar mai vorbim în edițiile viitoare…
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Panică-n șobolănime?Nicidecum macho-manul Joinescu vrea să își asigure colaboratori (frați în ale dezmățului pe bani publici prin tunuri financiare de mari proporții ) ca e vorbit unde trebuie și descinderea mascatilor va fi de formă ca să închidă mai multe dosărele.Totul spune cârnatul de Plescoi e aranjat la milimetru.O fi așa că prea e veselie….
Băieții spun ca sunt hârșiți în ale anchetelor,au scăpat ei din multe,ploile sunt aranjate și cărțile făcute.Au în spate procurori,juzi,chiar Mișu îi susține ca au umplut pușculița și sunt acum răsplătiți cu albirea eventualelor anchete.Bă hoților,bă pungasilor furtul banului public și devalizarea avutului obștesc cu mult tupeu de peste 20 de ani va fi în sfârșit stopat.Lotul 1 de pungasi e Mariusica, Iorgu, Tăbarcița , Teo hodorogul . Urmează apoi coțcarii mici și la final găinării. Nimeni nu scapă . O să vadă cum le întoarce spatele și nu îi mai cunoaște Misu care spun ei că i-au pus să ciordească. Urmează spectacolul Maiusică ai să borăsti tot ce ai cardit și cum ți-ai făcut viloaiele și conturile,cum o arzi în pedală cu excursii și sejururi grele prin state ,insule cu resorturi exclusiviste în timp ce pulimea cum spui palmasilor nu au bani să-și plătească ratele, utilitățile, să pună mâncare pe masă la copilași.Derbedeilor gata huzureala.
Nu se face nimik atâta timp cât se aduna banii și au rate lunare la nea Chiri la palat nu se va întâmpla nimic de atâta timp se fura că în codru și nu sa luat macar o mică măsură taranetele de cazan da ordine la furat unfe ree sa plece fiecare mașină .dar a întrebat brun muncitor daca e mulțumit de salar nu are voie nimeni să deschidă gura .
Gheoagă Cazan e cel mai dăstept,joacă la două capete, e și cu hoții de unde se unge bine pe dește dar e și element de sprijin la organ ca n-a trebuie să fie imparțial ca acolo îi asigură libertatea.La organ i-a dat pe toți pe topogan … vin mascatii, se aude duba prin Pd de Fier .