Prima pagină » Bursa Barfelor » Începe sărbătoarea de la „Citidin”. Liber la motorină
Începe sărbătoarea de la „Citidin”. Liber la motorină

Începe sărbătoarea de la „Citidin”. Liber la motorină

21 nov. 2024, 02:00, 6 ,
în Bursa Barfelor

În continuarea rubricii de azi, babele vă mai povestesc ceva combinații. Cică muncitorii și inginerii de la „Citidin” își freacă mâinile de bucurie. A început sezonul rece și s-a făcut Comandamentul de Iarnă. Iaca, pe lângă utilaje, sare și nisip s-au pregătit și 23 de tone de motorină. Toată lumea și-a pregătit canistrele ca să sustragă prețiosul combustibil. Rămâne de văzut cât va mai rămâne în utilaje, să nu se trezească premaru` Mișu că nu mai are cu ce deszăpezi… Așa a fost cam în fiecare sezon rece. Toată lumea a fost fericită, mai puțin cetățenii…

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Nicușor Dan pregătește scenariul de rezervă pentru Palatul Victoria. Guvern minoritar dacă Executivul Veștea nu obține votul Parlamentului
Nicușor Dan analizează scenariul de rezervă pentru formarea Guvernului. Dacă Executivul condus de Adrian Veștea nu primește votul Parlamentului, una dintre variante este un guvern minoritar format din PNL, USR și UDMR. În timp ce negocierile pentru formarea noului Executiv continuă într-un climat politic tensionat, președintele României, Nicușor Dan, analizează și variante alternative pentru depășirea […]
Nicușor Dan pregătește scenariul de rezervă pentru Palatul Victoria. Guvern minoritar dacă Executivul Veștea nu obține votul Parlamentului
Comentarii
  • Doar vin sarbatorile si la ei de unde sa se infrupte saracutii de ei daca nu de la locul de munca ?
    Dar e foarte bine asa sa aiba si DANA marfa adunata la dosare si mai ales proaspata.
    Spor.

  • Sunt multe căpușe pe societatea asta și bani vin de la primărie de ce nu se zice de cea venită din prenatal fata tatii știe toată lumea de acum ,caută pe ori ce cale săl facă pe berbechet și să îi ia locul știm toți ,că își duce și își aduce odraslele de la școala de tei ori pe zi și alții nu au o mașină de ras sa rezolve problemele citadinului merg pe jos sau cu ctp,dar are tupeu să zică cineva ceva ,este chemat sus la tătuțu și muștruluit .avem și noi copii oare ai noștri cu ce merg la grădiniță , școală

  • Este de unde atataa timp cat ducem asi copii peste tot ,este de unde nu ne batem capul ,căpușe sunt multe în societatea asta ,știm și copii șefei de la producție ce faacee cu mașina firmei ,are balta peste

  • Este de unde atataa timp cat ducem asi copii peste tot ,este de unde nu ne batem capul ,căpușe sunt multe în societatea asta ,știm și copii șefei de la producție ce faacee cu mașina firmei ,are balta peste .nu ?

  • Gheorghiță

    Poate DNA încă nu doarme și e pe urma unor șefi care fac presiuni asupra angajaților, ca na sau mai adus vreo 5 oameni doar șpăgile sunt grosolane, nau unde sai pună dar tot își aduc oameni poate na mai scăpa de alți care pun botu, oare verificam sefaraia cum au neamurile aici,,,, cumatru lu, nasu lu etc, până nu este demisa toată sefaraia din bază nu se termina ei cred ca e moșia lor acolo, care încă aveți dosare la DNA încă na-ți scăpat.

  • Ei na, nu sunt locuri pt angajări la ciutadin da sefaraia tot aduc oameni în bază pt angajare ca na trebuie la comandament, iar la vara sai aibă la curățenie în grădinile lor, dar surpriza vine acus apar filmulețe cu angajații care muncesc în timpul serviciului la serifi din bază

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
20 iunie 2026
20 iunie 2026