Prima pagină » Local » Mohamed Barkel, medic primar cardiolog la Spitalul „Sfantul Spiridon” Iași, a murit
Mohamed Barkel, medic primar cardiolog la Spitalul „Sfantul Spiridon” Iași, a murit

Mohamed Barkel, medic primar cardiolog la Spitalul „Sfantul Spiridon” Iași, a murit

24 iun. 2023, 14:02, 2 ,
în Local

Mohamed Barkel, medic primar cardiolog la Spitalul „Sfantul Spiridon” Iași, a murit seara trecută, în urma unui accident.

Medicul în vârstă de 60 de ani se afla pe o bicicletă și a intrat într-un stâlp de beton. În urma accidentului, Mohamed Barkel a suferit un traumatism cranio-cerebral sever, a fost resuscitat la Unitatea de Primiri Urgențe, însă fără rezultat.

„Din nou o veste tristă, atât de multe de la o vreme, a mai murit un doctor, un om, un coleg pe care-l întâlneai mereu ziua sau noaptea pe holurile spitalului. Îți amintești vocea blândă cu care ni se adresa noua și pacienților și brusc realizezi ca n ai sa l mai întâlnești niciodată și ca o astfel de zi exista ptr noi toți, doar ca nu știm când va veni. Și atunci te străduiești sa trăiești fiecare clipa ca și când ar fi ultima, fiindcă viata nu are roată de rezerva și, mai trist merge mereu mai departe, fără tine, ca și când n ai fi existat… Sincere condoleanțe!” este un mesaj transmis de colegii medicului Mohamed Barkel.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Comentarii
  • Acest domn Dr, era mai de bun simt decat un Dr autohton, păcat, Dumnezeu să îl odihnească în pace !!!

  • Domnul Dr.Mohamed Barkel ,un om deosebit de bun , avea foarte multa răbdare cu pacienții .Păcat ,Dumnezeu să-l odihnească!!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
05 decembrie 2025
05 decembrie 2025