Prima pagină » Actualitate » O polițistă de doar 21 de ani a murit în urma unui accident rutier teribil. Cum s-a petrecut tragedia
O polițistă de doar 21 de ani a murit în urma unui accident rutier teribil. Cum s-a petrecut tragedia

O polițistă de doar 21 de ani a murit în urma unui accident rutier teribil. Cum s-a petrecut tragedia

16 aug. 2024, 20:20,
în Actualitate

O tânără agent de poliție, în vârstă de 21 de ani, a murit vineri, 16 august, într-un accident de circulație produs pe DN 13, în județul Brașov, informează Mediafax.

Din primele cercetări ale polițiștilor a rezultat că, într-o curbă la dreapta, pe fondul carosabilului umed, semiremorca unui ansamblu de vehicule a derapat, aceasta a păstruns pe sensul opus de mers, unde a acroșat o autospecială de poliție la volanul căreia se afla o tânără agent de polițe, în vârstă de 21 de ani.

„În această după-amiază, pe DN13, în zona Pădurea Bogății, din județul Brașov, a avut loc un accident rutier, în care au fost implicate un ansamblu de vehicule și o autospecială de poliție.

La fața locului au fost direcționate echipaje ale Poliției Rutiere și ale Serviciului Criminalistic, pentru a efectua cercetări pentru lămurirea împrejurărilor care au condus la producerea accidentului.

Primele date, obținute de la fața locului, indică faptul că, într-o curbă la dreapta, pe fondul carosabilului umed, semiremorca ansamblului auto a derapat, ceea ce a condus la pătrunderea acesteia pe sensul opus de mers, unde a acroșat autospeciala la volanul căreia se afla o tânăra agent de polițe, în vârstă de 21 de ani.

Din nefericire, colega noastră a suferit leziuni incompatibile cu viața”, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Brașov, agent șef principal Daniel Zontea.

Din cauza poziției vehiculelor de pe carosabil, circulația rutieră este blocată la acest moment, urmând ca traficul să fie reluat după finalizarea cercetărilor și îndepărtarea vehiculelor de pe carosabil.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
Incident naval în Marea Neagră, în apropierea României. O navă sub pavilion Liberia a fost avariată, autoritățile iau în calcul impactul cu o dronă maritimă sau explozia unei mine
Incident naval în Marea Neagră, în Zona Economică Exclusivă a României. O navă comercială a fost avariată, iar autoritățile analizează posibilitatea unui impact cu o dronă maritimă sau a exploziei unei mine. Un nou incident naval în Marea Neagră a fost semnalat în noaptea de 23 spre 24 iulie, în apropierea graniței maritime a României. […]
Incident naval în Marea Neagră, în apropierea României. O navă sub pavilion Liberia a fost avariată, autoritățile iau în calcul impactul cu o dronă maritimă sau explozia unei mine

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
24 iulie 2026
24 iulie 2026