Prima pagină » Local » Pasajul Canta este inundat! Traficul este îngreunat în zonă

Pasajul Canta este inundat! Traficul este îngreunat în zonă

11 sept. 2024, 08:00, 10 ,
în Local

În urma precipitațiilor înregistrate aseară, pasajul Canta a fost inundat, iar mașinile circulă cu greu.

Deocamdată intervin echipe de la Salubris și Servicii Publice Iași.

Vă aducem aminte că Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis o avertizare meteo Cod galben de ploi însemnate cantitativ, ce a fost valabilă marți, 10 septembrie, între ora 6:00 și ora 21:00.

În intervalul menționat, în sudul Banatului, sud-vestul Transilvaniei, nord-vestul Olteniei, precum și în Carpații Occidentali și vestul Carpaților Meridionali vor fi averse însemnate cantitativ.

Mai ales prin acumulare, cantitățile de apă vor fi de 20…25 l/mp și izolat de peste 30…40 l/mp.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Nicușor Dan pregătește scenariul de rezervă pentru Palatul Victoria. Guvern minoritar dacă Executivul Veștea nu obține votul Parlamentului
Nicușor Dan analizează scenariul de rezervă pentru formarea Guvernului. Dacă Executivul condus de Adrian Veștea nu primește votul Parlamentului, una dintre variante este un guvern minoritar format din PNL, USR și UDMR. În timp ce negocierile pentru formarea noului Executiv continuă într-un climat politic tensionat, președintele României, Nicușor Dan, analizează și variante alternative pentru depășirea […]
Nicușor Dan pregătește scenariul de rezervă pentru Palatul Victoria. Guvern minoritar dacă Executivul Veștea nu obține votul Parlamentului
Comentarii
  • In orasul lui Mihaitza nici daca ploua nu este bine.

  • Stai să vezi la prima ninsoare mai serioasă

  • De ce nu intervin cei in drept ???????sa se ocupe de canalizarile din zonele unde se aduna apa. Unde sunt utilajele lor, ….toate gurile de canal sunt pline de pamant…..

  • „Salutari” domnului primar 1 h si 20 minute a durat sa iesim din Valea Lupului

    • stai jos ai nota 2… platesc cu siguranta mai multe taxe ca tine…da cautati bagare in seama, nu e joi azi, e abia miercuri

  • Ati votat, acum sugeti…

  • iesean scârbit

    Tot orașul este inundat când plouă ! După ploaie dacă vrei să traversezi trebuie ori să faci un salt de cel puțin 1 m ori sa calci în bălțile care se formează lângă bordură, pe toată lungimea străzilor. Gurile de canal de la margine sunt înfundate, nu am văzut nicio mașină care să le desfunde în ultimii 20 de ani ! Altele au fost astupate și asfaltate, este o bătaie de joc, serviciile de curățenie sunt f importante și necesare, străzile nu au mai fost măturate de luni de zile

  • pai a montat chirica limitatoare de ploaie in iasi…de ce s-a inundat pasajul? 🤣

  • Asta ati votat,asta aveti!

  • ce sa faci cand in Iasi functioneaza doar o singura firma din Madarjesti, Vidanjări Riciu Servicii SRL, ce ofera servicii de vidanjare, desfundare si curatare canalizare, reparații canalizări, proiectare și construire canalizări, fose septice

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
20 iunie 2026
20 iunie 2026