Local

Politehnica Iași – Chindia Târgovişte 1 – 0. Meci de supraviețuire în Liga 1 – LIVE TEXT

Publicat: 02 aug. 2020
Politehnica Iași - Chindia Târgovişte. Meci de supraviețuire în Liga 1

Poli Iași și Chindia Târgoviște se întâlnesc într-un duel din etapa cu numărul 13 a play-outului Ligii 1. Meciul va începe la 14:00 și va putea fi urmărit în format LIVE TEXT la Cotidianul Bună Ziua Iași.

• 90′ Oricare echipă putea fi câștigătoare azi, dar Poli Iași a reușit să se impună.
  • 90′ Arbitrul fluieră finalul meciului.
  • 90′ Posesie: Poli Iași 51%, Chindia 49%.
  • 90′ Franck Yameogo de la Chindia are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă
  • 90′ Ovidiu Bic trimite în careu din lovitură liberă
  • 90′ Pentru că a jucat mingea cu mâna, Răzvan Grădinaru primeşte cartonaş galben
  • 90′ Răzvan Grădinaru controlează balonul cu mâna.
  • 90′ Şutul lui Ovidiu Bic este blocat.
  • 90′ Pasa lui Valmir Berisha de la Chindia e blocată de un adversar.
  • 90′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 90′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
  • 90′ Marius Martac trimite o centrare.
  • 90′ Chindia are posesia.
  • 90′ Meciul se reia
  • 90′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 4
  • 90′ Michael Omoh revine pe teren.
  • 90′ Bradley Diallo este penalizat pentru că l-a împins pe Rodny Lopes Cabral
  • 90′ Posesie: Poli Iași 52%, Chindia 48%.
  • 90′ Michael Omoh este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
  • 89′ Michael Omoh este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
  • 89′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 89′ Teodor Axinte cere mingea
  • 89′ Filip Dangubic trimite o centrare.
  • 88′ Linas Klimavicius e sub presiune, reușește să respingă
  • 88′ Denis Dumitrascu trimite o centrare.
  • 88′ Ovidiu Bic trimite o centrare.
  • 87′ Chindia încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 87′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 87′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 87′ Michael Omoh de la Poli Iași execută un corner scurt, de pe partea stângă.
  • 86′ Filip Dangubic respinge în corner.
  • 86′ Poli Iași are o șansă bună de gol.
  • 86′ Denis Dumitrascu este penalizat pentru că l-a împins pe Platini
  • 85′ Poli Iași are posesia.
  • 85′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 85′ Posesie: Poli Iași 52%, Chindia 48%.
  • 85′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 84′ Kevin Luckassen de la Poli Iași trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
  • 84′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Bradley Diallo
  • 83′ Repunere pentru Chindia
  • 83′ Șutul lui Kevin Luckassen de la Poli Iași trece departe de poartă
  • 83′ Linas Klimavicius de la Poli Iași trimite în careu.
  • 83′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 82′ Ovidiu Bic respinge în corner.
  • 82′ Platini de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
  • 82′ Teodor Axinte cere mingea
  • 81′ Denis Dumitrascu trimite o centrare.
  • 81′ Linas Klimavicius e sub presiune, reușește să respingă
  • 81′ Ovidiu Bic trimite în careu din lovitură liberă
  • 81′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Michael Omoh de la Poli Iași i-a pus piedică lui Ovidiu Bic
  • 80′ Repunere pentru Chindia
  • 80′ Vadim Rata părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Valmir Berisha.
  • 80′ Posesie: Poli Iași 52%, Chindia 48%.
  • 79′ Chindia are posesia.
  • 79′ Filip Dangubic de la Chindia este surprins în ofsaid
  • 78′ Teodor Axinte cere mingea
  • 78′ Chindia încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 78′ Şutul lui Vadim Rata este blocat.
  • 77′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 76′ Repunere pentru Chindia
  • 76′ Razvan Onea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Lucas Chacana.
  • 76′ Ce ratare! Kevin Luckassen are o şansă mare de a înscrie, dar lovitura sa de cap nu-şi atinge ţinta.
  • 76′ Juan Pablo Passaglia trimite o centrare.
  • 75′ Posesie: Poli Iași 52%, Chindia 48%.
  • 75′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Alexandru Constanntin Benga de la Chindia i-a pus piedică lui Kevin Luckassen
  • 74′ Cristian Negut de la Chindia trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
  • 74′ Șansă bună, Ovidiu Bic de la Chindia taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 74′ Platini de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 73′ Chindia are posesia.
  • 73′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 72′ Poli Iași are posesia.
  • 72′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Franck Yameogo de la Chindia i-a pus piedică lui Kevin Luckassen
  • 72′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 72′ Meciul se reia
  • 71′ Pauză de apă. E foarte cald azi, iar meciul e întrerupt pentru ca jucătorii să se hidrateze
  • 70′ Cristian Negut de la Chindia trimite în careu, dar niciun coechipier nu poate profita.
  • 70′ Posesie: Poli Iași 53%, Chindia 47%.
  • 70′ După un fault tactic, Razvan Onea primește galben
  • 70′ Razvan Onea de la Poli Iași îl trage în jos pe Vadim Rata
  • 69′ Şutul lui Michael Omoh este blocat.
  • 69′ Bradley Diallo e sub presiune, reușește să respingă
  • 69′ Platini trimite o centrare.
  • 68′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
  • 68′ Daniel Constantin Florea este penalizat pentru că l-a împins pe Juan Pablo Passaglia
  • 67′ Denis Dumitrascu de la Chindia execută un corner de pe partea stângă.
  • 67′ Linas Klimavicius respinge în corner.
  • 67′ Denis Dumitrascu trimite o centrare.
  • 67′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 67′ Arbitrul îi arată cartonaşul galben lui Ovidiu Bic pentru comportament nesportiv.
  • 66′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Kevin Luckassen de la Poli Iași i-a pus piedică lui Bradley Diallo
  • 65′ Repunere pentru Poli Iași
  • 65′ Marius Mihalache părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Manuel De Iriondo.
  • 65′ Posesie: Poli Iași 54%, Chindia 46%.
  • 64′ Franck Yameogo de la Chindia încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
  • 64′ Repunere pentru Poli Iași
  • 64′ Denis Dumitrascu de la Chindia centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
  • 63′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 63′ Josip Ivancic părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Filip Dangubic.
  • 62′ Platini comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 62′ Intervenție necugetată. Platini îl faultează dur pe Ovidiu Bic.
  • 62′ Denis Dumitrascu trimite în careu din lovitură liberă
  • 61′ Marius Mihalache încasează un galben
  • 61′ Marius Mihalache de la Poli Iași faultează, lovindu-l pe Josip Ivancic cu cotul.
  • 60′ Posesie: Poli Iași 55%, Chindia 45%.
  • 60′ Daniel Constantin Florea trimite cu capul spre poartă, dar Teodor Axinte e acolo și intervine.
  • 60′ Vadim Rata trimite o centrare.
  • 59′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 59′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Kevin Luckassen de la Poli Iași i-a pus piedică lui Bradley Diallo

• 58′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 58′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 58′ Doru Popadiuc părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Platini.
  • 57′ Chindia încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 56′ Repunere pentru Poli Iași
  • 56′ Alexandru Constanntin Benga de la Chindia trimite cu capul, dar mingea se duce departe de poartă.
  • 56′ Ovidiu Bic de la Chindia execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 55′ Franck Yameogo de la Chindia încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 55′ Posesie: Poli Iași 59%, Chindia 41%.
  • 54′ Chindia are posesia.
  • 54′ Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar coechipierul său nu reușește să profite.
  • 53′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 53′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 52′ Repunere pentru Poli Iași
  • 52′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 51′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
  • 51′ Cristian Negut trimite o centrare.
  • 51′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 51′ Răzvan Grădinaru e sub presiune, reușește să respingă
  • 50′ Ovidiu Bic de la Chindia execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 50′ Linas Klimavicius respinge în corner.
  • 50′ Chindia are o șansă bună de gol.
  • 50′ Kevin Luckassen este penalizat pentru că l-a împins pe Bradley Diallo
  • 50′ Posesie: Poli Iași 62%, Chindia 38%.
  • 49′ Răzvan Grădinaru este penalizat pentru că l-a împins pe Franck Yameogo
  • 48′ GOOOL! Juan Pablo Passaglia (Poli Iași) înscrie de la penalty.
  • 47′ PENALTY! Franck Yameogo de la Chindia împinge un adversar și arbitrul acordă penalty!
  • 46′ Răzvan Grădinaru trimite o centrare.
  • 46′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Vadim Rata de la Chindia i-a pus piedică lui Kevin Luckassen
  • 46′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 46′ Catalin Barbu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Franck Yameogo.
  • 46′ A început repriza a doua.
  • 45′ S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
  • 45′ Posesie: Poli Iași 62%, Chindia 38%.
  • 45′ Meciul se reia
  • 45′ Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
  • 45′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Linas Klimavicius de la Poli Iași i-a pus piedică lui Catalin Barbu
  • 45′ Linas Klimavicius de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 45′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 1
  • 45′ Posesie: Poli Iași 61%, Chindia 39%.
  • 45′ Teodor Axinte cere mingea
  • 45′ Vadim Rata trimite o centrare.
  • 45′ Teodor Axinte e sub presiune, reușește să respingă
  • 45′ Ovidiu Bic de la Chindia execută un corner de pe partea stângă.
  • 44′ Linas Klimavicius respinge în corner.
  • 44′ Chindia are o șansă bună de gol.
  • 44′ Chindia încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 43′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 42′ Chindia are posesia.
  • 42′ Kevin Luckassen de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 42′ Şutul lui Razvan Onea este blocat.
  • 41′ Marius Mihalache era într-o poziție excelentă, dar Mihai Aioani salvează situația!
  • 40′ Un fotbalist de la Chindia face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
  • 40′ Juan Pablo Passaglia îl testează pe Mihai Aioani cu un șut de la distanță! Acesta respinge balonul în teren.
  • 40′ Posesie: Poli Iași 63%, Chindia 37%.
  • 39′ Ovidiu Bic şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
  • 39′ Ovidiu Bic de la Chindia avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
  • 39′ Un fotbalist de la Poli Iași face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
  • 38′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 37′ Kevin Luckassen este penalizat pentru că l-a împins pe Mihai Aioani
  • 37′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 37′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 37′ Bradley Diallo e sub presiune, reușește să respingă
  • 36′ Kevin Luckassen de la Poli Iași preia slab mingea trimisă de un coechipier.
  • 36′ Șansă bună, Michael Omoh de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 36′ Poli Iași are posesia.
  • 36′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 35′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 35′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 35′ Posesie: Poli Iași 59%, Chindia 41%.
  • 34′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ovidiu Bic de la Chindia i-a pus piedică lui Michael Omoh
  • 34′ Rodny Lopes Cabral e sub presiune, reușește să respingă
  • 34′ Vadim Rata trimite o centrare.
  • 33′ Doru Popadiuc e sub presiune, reușește să respingă
  • 33′ Un jucător de la Chindia aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
  • 33′ Cristian Negut de la Chindia încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 33′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 33′ Poli Iași are posesia.
  • 32′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 32′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 31′ Chindia are posesia.
  • 31′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 31′ Michael Omoh de la Poli Iași îl trage în jos pe Marius Martac
  • 30′ Posesie: Poli Iași 60%, Chindia 40%.
  • 30′ Michael Omoh de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 30′ Marius Martac respinge în corner.
  • 30′ Poli Iași are o șansă bună de gol.
  • 29′ Răzvan Grădinaru este penalizat pentru că l-a împins pe Daniel Constantin Florea
  • 29′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 28′ Meciul se reia
  • 27′ Pauză de apă. E foarte cald azi, iar meciul e întrerupt pentru ca jucătorii să se hidrateze
  • 27′ Repunere pentru Chindia
  • 26′ Șutul lui Doru Popadiuc de la Poli Iași trece departe de poartă
  • 26′ Michael Omoh de la Poli Iași trimite în careu.
  • 26′ Cristian Negut de la Chindia intervine periculos asupra lui Rodny Lopes Cabral
  • 25′ Posesie: Poli Iași 59%, Chindia 41%.
  • 25′ Șutul spre poartă al lui Bradley Diallo de la Chindia e blocat.
  • 25′ Ovidiu Bic de la Chindia execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 25′ Razvan Onea respinge în corner.
  • 25′ Cristian Negut trimite o centrare.
  • 24′ Chindia are posesia.
  • 23′ Poli Iași are posesia.
  • 23′ Ambele echipe au probleme în a desface defensiva adversă.
  • 23′ Mihai Aioani cere mingea
  • 22′ Michael Omoh trimite o centrare.
  • 22′ Repunere pentru Chindia
  • 22′ Şutul lui Michael Omoh este blocat.
  • 22′ Michael Omoh trece în dribling de adversari
  • 21′ Șansă bună, Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 21′ Intervenție necugetată. Cristian Negut îl faultează dur pe Marius Mihalache.
  • 20′ Posesie: Poli Iași 60%, Chindia 40%.
  • 20′ Teodor Axinte cere mingea
  • 20′ Daniel Constantin Florea trimite o centrare.
  • 20′ Repunere pentru Chindia
  • 19′ Răzvan Grădinaru șutează din afara careului, dar ratează ținta.
  • 19′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 18′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Daniel Constantin Florea de la Chindia i-a pus piedică lui Marius Mihalache
  • 18′ Daniel Constantin Florea de la Chindia preia slab mingea trimisă de un coechipier.
  • 18′ Vadim Rata trimite o centrare.
  • 18′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Doru Popadiuc de la Poli Iași i-a pus piedică lui Cristian Negut
  • 17′ Linas Klimavicius e sub presiune, reușește să respingă
  • 17′ Marius Martac trimite o centrare.
  • 16′ Chindia are posesia.
  • 15′ Şutul lui Răzvan Grădinaru este blocat.
  • 15′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 15′ Posesie: Poli Iași 64%, Chindia 36%.
  • 15′ Poli Iași are posesia.
  • 14′ Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 14′ Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Daniel Constantin Florea
  • 13′ Mihai Aioani cere mingea
  • 13′ Răzvan Grădinaru trimite o centrare.
  • 13′ Poli Iași are posesia.
  • 12′ Repunere pentru Chindia
  • 12′ Kevin Luckassen de la Poli Iași preia slab mingea trimisă de un coechipier.
  • 11′ Michael Omoh trimite în careu din lovitură liberă
  • 11′ Bradley Diallo este penalizat pentru că l-a împins pe Răzvan Grădinaru
  • 10′ Posesie: Poli Iași 64%, Chindia 36%.
  • 10′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 9′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
  • 9′ Marius Martac trimite o centrare.
  • 8′ Marius Mihalache de la Poli Iași faultează, lovindu-l pe Cristian Negut cu cotul.
  • 8′ Bradley Diallo e sub presiune, reușește să respingă
  • 8′ Juan Pablo Passaglia trimite în careu din lovitură liberă
  • 8′ Josip Ivancic este penalizat pentru că l-a împins pe Rodny Lopes Cabral
  • 7′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Cristian Negut de la Chindia i-a pus piedică lui Razvan Onea
  • 6′ Laurențiu Corbu s-a accidentat şi e înlocuit de Marius Martac.
  • 6′ Poli Iași are posesia.
  • 5′ Posesie: Poli Iași 73%, Chindia 27%.
  • 5′ Lobul lui Daniel Constantin Florea de laChindia trece peste poartă
  • 4′ Repunere pentru Poli Iași
  • 4′ Daniel Constantin Florea de la Chindia faultează, lovindu-l pe Cosmin Frăsinescu cu cotul.
  • 3′ Laurențiu Corbu este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
  • 3′ Razvan Onea este penalizat pentru că l-a împins pe Laurențiu Corbu
  • 3′ Vadim Rata de la Chindia îl trage în jos pe Juan Pablo Passaglia
  • 1′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Laurențiu Corbu de la Chindia i-a pus piedică lui Doru Popadiuc
  • 1′ Terenul e excelent azi, facilitând execuțiile tehnice.
  • 1′ O zi perfectă pentru fotbal, caldă și însorită.
  • 1′ Chindia are lovitura de începere, meciul a început.
  • 0′ Arbitrul fluieră începutul partidei.

Poli Iași – Chindia Târgoviște, echipe de start

Poli Iași (4-4-2): Axinte – Cabral, Klimavicius, Frăsinescu, Onea – Grădinaru, Mihalache, Passaglia, Popadiuc – Omoh, Luckassen
Rezerve: Caparco, Chacana, Agape, Platini, Fomba, Horșia, De Iriondo, Francisc Cristea, Zaharia
Antrenor: Mircea Rednic

Chindia Târgoviște (4-4-2): Aioani – Corbu, Benga, Diallo, Dumitrașcu – Rață, Bic – Neguț, Barbu, Ivancic – Florea
Rezerve: Moldovan, Dinu, Yameogo, Mihai, Șerban, Martac, Dangubic, Berisha, Ioniță
Absent: Cherchez (accidentat)
Antrenor: Emil Săndoi

Stadion: „Emil Alexandrescu” (Iaşi)
Arbitru: George Găman (Craiova) / Asistenți: Vladimir Urzică (Piatra Neamț) și George Neacșu (Câmpulung Muscel)

Poli Iași și Chindia Târgoviște, două dintre cele trei echipe aflate în zona fierbinte a clasamentului, se vor înfrunta într-un duel care se anunță a fi extrem de disputat.

Ambele echipe vin după o victorie în runda precedentă și păstrează șanse matematice pentru salvarea de la retrogradare. Pentru a reuși acest lucru, victoria în meciul de mâine este imperativă! Oricare dintre cele două echipe nu va obține 3 puncte mâine va pierde orice șansă de salvare directă și în cel mai bun caz va prinde locul de baraj.

Dâmbovițenii ocupă ultima poziție în clasament, cu 20 de puncte, în timp ce echipa lui Mircea Rednic are cu 6 puncte mai mult, dar și cu 2 meciuri în plus.