Prima pagină » National » Poveste de dragoste la Terapia Intensivă din Giurgiu. O asistentă a fost bătută de o colegă după ce ar fi făcut amor cu anestezistul

Poveste de dragoste la Terapia Intensivă din Giurgiu. O asistentă a fost bătută de o colegă după ce ar fi făcut amor cu anestezistul

22 oct. 2020, 14:52,
George Cristian în National

Întâmplare tragic-comică la Spitalul Judeţean de Urgentă de la Giurgiu. Dacă locuri în Terapie Intensivă nu prea mai sunt, personalul medical îşi găseşte o altă ocupaţie. Se pare că în spital a pornit o întreagă poveste de dragoste.

Rolul principal în cadrul poveştii îl deţine un anestezist care, conform unor colegi, ar fi întreţinut relaţii sexuale cu o asistentă medicală. O colegă a celor doi nu a fost de acord cu povestea de dragoste dintre ei, aşa că a trecut la fapte. Şi-a bătut colega, asistenta medicală în cadrul spitalului. Imaginile nu mai au nevoie de nicio prezentare.

O asistentă a fost bătută de o colegă. Scandal amoros la Terapia Intensivă din Giurgiu

Pare că doctorul anestezis de la Terapia Intensivă din Giurgiu este un fel de Don Juan al spitalului. Asta după ce, o altă asistenta medical care trăiește în concubinaj cu acesta, ar fi agresat-o pe femeia cu care doctorul ar fi întreţinut relaţii sexuale. Conform declaraţiilor făcute de Rodica Lumina, asistenta medicală bătută, întreaga scenă de sex ar fi avut loc tocmai în cabinetul medicului PICK LADISLAU.

Asistenta bătută a ţinut morţiş să pună pe Facebook întreaga păţanie, cu pozele aferente. Postarea a stârnit, în scurt timp reacţii care mai de care mai diferite. De la internauţi care consideră că personalul medical ar trebui să se intereseze mai mult de persoanele care au COVID-19, până la internauţi care se poziţionează de o parte sau alta a problemei.

15.10.2020, oră:11:15, Spitalul Judeţean de urgenţă Giurgiu – Stare de alertă
Sunt asistent medical de anestezie, secţia A.T.I. , SJU Giurgiu.
Îmi este destul de greu să povestesc asta, dar cred că este important să se afle cu ce se ocupa şi de ce sunt în stare unii oameni într-o situaţie de pandemie, în secolul XXI:

Am fost agresata cu brutalitate fizic şi verbal în cabinetul renumitului medic PICK LADISLAU, de către colega mea as. Stoica Rodica (concubina acestuia), aducându-mi acuze neadevărate, cum că eu la ora 6:30, mă aflam în cabinetul Dr. Pick L, întreţinând relaţii intime. Fapt neadevărat, demonstrând asta prin conversaţia avută cu colega mea care la ora 6:40 a venit să mă ia de acasă.
Stoica Rodica a venit în cabinetul asistentelor la T.I. , luându-mă de braţ (ca şi când ar fi avut o urgenţă în sala de operaţii), gândindu-mă că este o urgenţă de serviciu, m-am ridicat şi am urmat-o. Ajungând în capătul holului am constatat că nu era o urgenţă, ea îmbrâncindu-mă în cabinetul Dr. Pick pe canapea, unde am fost imobilizata aplicandumi-se în regiunea capului şi fetei pumni şi palme fără ca eu să ripostez.
SUBLINIEZ că la acest incident a asistat fără a lua nici cea mai mică măsură Dr. Pick. După ce l-am implorat să o oprescaca şi să recunoască că între noi nu a existat nimic NICIODATĂ, el rostind către concubina „HONEY NU MAI FACE GĂLĂGIE”- fiind mai mult interesat să nu ne audă cineva, în loc să oprească incidentul.
Am fost eliberată, mi-am adunat puterile să ies din cabinet după ce au ieşit cei doi, strigând către Dr. Pick -CA NU ESTE POSIBIL SĂ NU IA ATITUDINE ŞTIIND CĂ SUNT NEVINOVATĂ, răspunsul fiind „ MAI ÎNCET NU MAI ŢIPA AŞA”.
După cele întâmplate, am sunat imediat la 112, făcând plângere penală, am mers la UPU pentru consult şi îngrijiri medicale şi la Medicină Legală, pentru constatarea leziunilor şi eliberarea certificatului medico-legal.
Consideraţi că o problemă personală poate fi rezolvată în acest fel într-o instititutie publică de stat?
Sper că organele abilitate ale Poliţiei şi Parchetului de pe lângă Judecătoria Giurgiu să ia măsurile ce se impun pentru faptele comise. se arată în postarea publicată de asistenţă medicală.

Polițiștii au demarat o anchetă în urma publicării postarii

În altă ordine de idei, poliţiştii giurgiuveni au demarat o anchetă pentru a stabili situaţia de fapt. Poliţia Giurgiu a emis un comunicat prin care şi-a spus punctul de vedere în acest caz:

„La data de 15 octombrie 2020, Poliţia Municipiului Giurgiu a fost sesizată, prin 112, de către o femeie, din municipiul Giurgiu, cu privire la faptul că ar fi fost agresată fizic de o persoană. În temeiul sesizării, poliţiştii s-au deplasat la faţa locului şi au identificat apelanta, o femeie, de 47 de ani, care a declarat că, în timp ce se afla la locul de muncă, în urma unor discuţii în contradictoriu purtate cu o colegă, o femeie, de 41 de ani, ar fi fost lovită de aceasta cu palmele, în zona feţei şi a capului. În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lovirea sau alte violenţe, urmând ca, la finalizarea cercetărilor, să fie înaintat către unitatea de parchet competentă, cu propuneri legale.“

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
15 decembrie 2025
15 decembrie 2025
Articole similare
Ninja de Iași: Claudiu, un individ care s-a uitat probabil prea mult la filme, a pus mâna pe o sabie katana și a intrat în curtea vecinilor, căutându-i să le taie capul. Iată cum s-a terminat totul 
02:00
FOTOEXCLUSIV Ninja de Iași: Claudiu, un individ care s-a uitat probabil prea mult la filme, a pus mâna pe o sabie katana și a intrat în curtea vecinilor, căutându-i să le taie capul. Iată cum s-a terminat totul 
El este șoferul care a spulberat-o pe femeia aflată pe trecerea de pietoni în Baza 3. Avea permis de conducere de anul trecut și l-a avut suspendat pentru viteză: „Conducea ca disperatul”
02:00
FOTOVIDEOEXCLUSIV El este șoferul care a spulberat-o pe femeia aflată pe trecerea de pietoni în Baza 3. Avea permis de conducere de anul trecut și l-a avut suspendat pentru viteză: „Conducea ca disperatul”
După ce i-a dat contracte prin încredințare directă de peste un milion de lei, primarul din Podu Iloaiei, Ioan Alexa, schimbă strategia! La licitația pentru renovarea energetică a blocurilor doar preferatul PNL a depus oferta
02:00
FOTO După ce i-a dat contracte prin încredințare directă de peste un milion de lei, primarul din Podu Iloaiei, Ioan Alexa, schimbă strategia! La licitația pentru renovarea energetică a blocurilor doar preferatul PNL a depus oferta
O fostă educatoare supraviețuiește în frig și întuneric. Gabriela Nistor: „Plâng în fiecare zi, dar acum, în perioada asta, e mai greu”
02:00
FOTOVIDEO O fostă educatoare supraviețuiește în frig și întuneric. Gabriela Nistor: „Plâng în fiecare zi, dar acum, în perioada asta, e mai greu”
O nouă premieră se joacă pe scena Teatrului Național Iași: „Casa cu stihii” – o dramă psihologică axată pe pierderea echilibrului
02:00
O nouă premieră se joacă pe scena Teatrului Național Iași: „Casa cu stihii” – o dramă psihologică axată pe pierderea echilibrului
Tragedie într-o familie din Iași! Un tânăr, în vârstă de 17 ani, a murit în condiții suspecte la o fermă. Patronul Constantin Aneculăesei: „Asta te freacă grija pe tine”
02:00
FOTOVIDEO Tragedie într-o familie din Iași! Un tânăr, în vârstă de 17 ani, a murit în condiții suspecte la o fermă. Patronul Constantin Aneculăesei: „Asta te freacă grija pe tine”
Un nou împrumut pe capul ieșenilor! Primarul Mihai Chirica vrea peste 22 de milioane de euro pentru finalizarea unor proiecte din municipiu
02:00
Un nou împrumut pe capul ieșenilor! Primarul Mihai Chirica vrea peste 22 de milioane de euro pentru finalizarea unor proiecte din municipiu
Fermierii din Iași au primit sume importante, în ultimele două săptămâni, de la APIA. Plăți de peste 3 milioane de euro către beneficiari
02:00
Fermierii din Iași au primit sume importante, în ultimele două săptămâni, de la APIA. Plăți de peste 3 milioane de euro către beneficiari
Alimentul nelipsit de pe masa de Crăciun, mai scump anul acesta. Comercianții vin în piețele din Iași de mai mulți ani. „Așa fac în fiecare an”
02:00
FOTO Alimentul nelipsit de pe masa de Crăciun, mai scump anul acesta. Comercianții vin în piețele din Iași de mai mulți ani. „Așa fac în fiecare an”
Apa de la Spitalul „Sf. Maria” din Iași încă nu poate fi folosită după ce a fost depistată o bacterie periculoasă! În continuare, se internează doar urgențele
02:00
Apa de la Spitalul „Sf. Maria” din Iași încă nu poate fi folosită după ce a fost depistată o bacterie periculoasă! În continuare, se internează doar urgențele