Breaking News
În continuarea rubricii de azi, babele vă mai spun câte ceva despre concursul aranjat de la Citidin. Iată că babele au aflat cât a fost șpaga pe care a trebuit să o dea Căzănel să devină inginer șef. Cică 10.000 de euro a trebuit să scoată din buzunare, iar banii au fost împărțiți jumătate- jumătate. Mumia din consiliul de administrație, adică Teoborescu, a luat 5.000, iar nepoțica, Gabrela Turbarcea, 5.000. Oricum, la cât a furat Căzănel din depozitul Citidin, 10.000 de euro sunt bani de buzunar. Îi recuperează rapid oricum, iar mumia din CA și nepoțica sunt primii care încasează…
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Futui în gât de hoți,noi facem naveta ne sculam la 3 ca să ajungem în Iași stăm în soare ,ger și ploaie și ordinarii ăștia fură de rup,nu le mai ajung șpăgile și fonctiile.
Proba de lucru pentru Kazan . Cât fac 2+2 ? 3 | 5 sau cat vrei șăfu. Dat în coana măsa speculantu ăsta !
Poate ne spune țăranul de Cazan cum a fost fugărit prin curte de un șofer cu manivela.Cazan cerea șpagă ca să le dea foi și motorină și la confirmarea le făcea calculul, min 5 litri. Neculai colegul nostru a pus mâna pe manivelă ca să îi ia măsura lui Cazan. Să vezi zbierete și fugareala în jurul curții. Cazan stătea la 50 metri și-l înjura pe Neculai care când se făcea spre el Cazan rupea pământul cu fuga.Cacaciosul asta hoț a ajuns ing șef? Ferească Dumnezeu și măicuța Domnului !
Tabarcea conduce Citadin. În frunte cu Ionescu fac sluș în fața cuplului Teo – Tabarcea.Astia negociază tot cu Chirica,raportează tot,au grija sa nu transpire hoțiile,marile tunuri au în spate cuplul Teo – Tabarcea. De la Ionescu in jos se ocupa de găinării mai mari sau mai mici.Cazan e un găinar micuț ( fură motorina,balast , vopsele ) dar e extrem de ascultător, falsifica situațiile de lucrări,inventarele le truchează cu ajutorul lui Tabarcea.E jaf a banului public dar pe nimeni nu interesează.
Sa l vezi pe Cazanete ,cel mai urat dintre pamanteni,cum vine la serviciu după o noapte de dormit in beci,lovit de dronaalcoolica ,belit tot pe chelie SI obrajori.MARS MA ,LA MANIVELA CU TINE..
MAI STII CE E AIA MUTELCA??…..DU TE „PIULIȚA” SATULUI.
Da
DA DA