Prima pagină » International » Revoltător! O fetiță de 12 ani a murit după ce a fost lovită cu o sticlă de metal de o colegă de clasă! 
Revoltător! O fetiță de 12 ani a murit după ce a fost lovită cu o sticlă de metal de o colegă de clasă! 

Revoltător! O fetiță de 12 ani a murit după ce a fost lovită cu o sticlă de metal de o colegă de clasă! 

04 mart. 2026, 11:00, 2 ,
Redacția BZI în Bzi.ro

Revoltător! O fetiță de 12 ani a murit după ce a fost lovită cu o sticlă de metal de o colegă de clasă! Fetița de 12 ani a murit tragic la liceul ei din Los Angeles după ce o persoană i-a aruncat o sticlă de apă metalică în cap. Tânăra victimă, Khimberly Zavaleta a leșinat din cauza unei hemoragii cerebrale și a fost spitalizată, dar medicii nu i-au mai putut salva viața.

Revoltător! O fetiță de 12 ani a murit după ce a fost lovită cu o sticlă de metal de o colegă de clasă!

O fetiță de 12 ani a murit după ce a fost lovită de o colegă de clasă cu o sticlă de metal. Fetița a fost lovită de o colegă de clasă după ce a intervenit pentru a-și proteja sora de agresiune. Fata a murit tragic după ce un agresor de la liceul ei din Los Angeles i-a aruncat o sticlă de apă metalică în cap, ceea ce a determinat poliția să deschidă o anchetă pentru omucidere. Tânăra victimă, Khimberly Zavaleta, a fost lovită pe holul liceului Reseda Charter High School. Familia fetei a declarat că a avut dureri de cap severe în zilele de după incident și a fost trimisă inițial acasă de la camera de gardă, precizează radioimpuls.ro. Ulterior, a leșinat din cauza unei hemoragii cerebrale și a fost spitalizată.

„Vasele de sânge majore din creierul ei s-au rupt, iar ea a fost transportată de urgență la Spitalul de Copii UCLA, plasată în comă indusă și supusă unei intervenții chirurgicale complexe de urgență pe creier.(…) Familia ei a rămas alături de ea, rugându-se și sperând că va veni acasă, dar la 3:30 dimineața, inima i-a cedat.”

Familia copilei este devastată de durere

Khimberly Zavaleta a murit după ce a fost lovită în cap cu o sticlă de metal de către o colegă de clasă. Fetița intervenise pentru a-și apăra sora într-o altercație. Familia micuței se află în stare de șoc.

„Ca bebeluș al familiei noastre, ea a adus o lumină și o bucurie specială în viețile noastre. Își iubea familia, muzica, voleiul, plimbările cu cei doi câini iubiți ai ei și avea multe vise pentru viitor. Sunt devastată. Sunt plină de durere, gândindu-mă că nu-mi voi mai vedea niciodată fiica”, a declarat mama fetiței de 12 ani.

Revoltată de tragedie, prietena fetiței a organizat un protest la școală împreună cu mama victimei.

„Suntem cu toții triști. Pentru că ea a fost cea care ne-a dat toată energia, pentru că era atât de fericită. Era mereu fericită. Zâmbea mereu(…) Vrem dreptate pentru ea. Școala nu face nimic”, a declarat Dayari Diaz.

Purtătorul de cuvânt al districtului școlar unificat din Los Angeles a transmis un mesaj după tragedia care a revoltat o comunitate întreagă.

 „Gândurile și condoleanțe noastre sunt alături de familia, prietenii și întreaga comunitate școlară a elevului”.

Purtătorul de cuvânt a declarat că o să coopereze cu forțele de ordine și oamenii legii pentru a se face dreptate în cazul fetiței de 12 ani ucisă de o colegă de clasă. Fetița s-a stins după ce a fost lovită în cap cu o sticlă de metal.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTOVIDEO Horror! O mașină a sărit în gol 20 de metri de pe Pasarela Bucium, după ce s-a izbit de un TIR. Șoferița a murit: „I se vedeau creierii” – UPDATE
Un accident rutier grav a avut loc în municipiul Iași, unde un autoturism a căzut de pe Pasarela Bucium în urma impactului cu un TIR. Mai multe echipaje de intervenție au fost trimise de urgență la fața locului pentru salvarea victimelor și acordarea primului ajutor. UPDATE 2: Din nefericire, șoferița a murit. Trupul neînsuflețit a […]
Comentarii
  • Voi presa fiind sclavi vinduti nici măcar nu șoptiți de crimele făcute de axa Epstein și cum au bombardat ei o școală intreaga ucigind 185 de copilași între 6-12 anișori elevi și profesori !
    Asta tragedie ! , hai treziți spiritul dreptății și empatiei din voi și scrieți ceva , o poză, două

  • Revoltător este crima criminalilor care au bombardat clar în timpul zilei o școală omorind peste 185 de persoane dintre care cel puțin 165 fetițe , copilași de 6 , 12 anișori !

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
24 aprilie 2026
24 aprilie 2026