S-A TERMINAT! Ionuț Radu și-a semnat sentința! Gol de cascadorii râsului primit de portarul român

Publicat: 11 ian. 2020
S-A TERMINAT Ionuț Radu și-a semnat sentința Gol de cascadorii râsului primit de portarul român

Portarul român Ionuț Radu a fost titular în partida disputată de Genoa pe terenul celor de la Torino, meci din Cupa Italiei. Trupa antrenată de Davide Nicola a început bine partida și a înscris în minutul 14 prin Favilli, însă avantajul echipei lui Radu a ținut doar 9 minute când De Silvestri a egalat situația după o gafă impardonabila a lui Radu. De Silvestri a trimis un șut din careul de 6 metri, însă Radu s-a plasat gresit și nu a putut să scoata șutul trimis de acesta.

La finalul celor 90 de minute scorul a fost 1-1, însă Torino s-a calificat dupa loviturile de departajare cu scorul de 5-3. S-a tot vorbit de plecarea lui Radu de la Genoa în condițiile în care Mattia Perin a fost adus pentru a fi titular. Dupa această partidă este tot mai sigur că Radu va pleca de la Genoa, chiar din această iarnă, nemulțumit fiind de statutul de rezervă