Breaking News
În contextul în care în ultimele zile la nivel național și local există o scădere a numărului de cazuri de persoane infectate de COVID-19, sau de persoane care ajung la Terapie Intensivă, Spitalul Mobil de la Lețcani se va închide.
În aceste momente, în unitatea medicală mobilă mai sunt internate trei persoane la Terapie Intensivă. Persoanele vor fi transferate în alte unități de profil din Iași.
În aceste condiții, Spitalul Mobil Lețcani va intra într-un proces de igienizare și se va închide.
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Mai bine i-aţi inchide pe cei care au facut acest spital demn de o scamatorie,fara utilitati,containere cu instalatii depasite fara respectarea unor caiete de sarcini privind consum energetic plus rezerva pt. dezvoltari ulterioare,degajare dejectii,ape reziduale,deseuri medicale contaminate si multe care nu pot fi enumerate pe scurt in comentarii
Mai bine i-aţi inchide pe cei care au facut acest spital demn de o scamatorie,fara utilitati,containere cu instalatii depasite fara respectarea unor caiete de sarcini privind consum energetic plus rezerva pt. dezvoltari ulterioare,degajare dejectii,ape reziduale,deseuri medicale contaminate si multe care nu pot fi enumerate pe scurt in comentarii