Breaking News
Astăzi, 13 noiembrie 2025, a avut loc o ședință între conducerea clubului Poli Iași și antrenorul Tony da Silva. Subiectul principal a fost dacă echipa va mai continua să se bazeze pe serviciile portughezului. Acesta a avut ca obiectiv să câștige 8 puncte din ultimele 4 etape, însă a reușit să obțină doar 7 puncte. Ultimul meci, în deplasare la Târgu Mureș, echipa a arătat groaznic și a pierdut cu 4-0, lucrul care a fost destabilizat situația antrenorului.
În urma discuției, cele două părți au decis de comun acord să se despartă. Tibor Selymes va supraveghea acum antrenamentele pe care le vor face secunzii lui Tony. Rămâne de văzut cine va veni în loc. Unul dintre cele mai vehiculate nume este cel al lui Marius Croitoru.
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
faci 7 pct din 8 si astia il dau afara
is batuti in cap..hahahaha
Acesta nici nu trebuia adus iar cine l a propus din nou ar trebui să plece și el.
Totul ține de pregătirea fizică a lotului, fără compromisuri și mângâieri pe creștet.
Oricum anul aceasta vom avea numai matineu cu Poli.
Aveți antrenor licențiat PRO in curtea voastra si umblati dupa cai morti.Selimesi este 10 clase peste Tony si peste multi antrenori din liga 1.
Tibor Selymes este cu siguranta o alegere excelenta pentru banca tehnica.
Sa fie sprijinit si de conducerea clubului dar si de Primarie din toate punctele de vedere, pentru indeplinirea obiectivului lui Poli Iasi.